CiddiGazete- Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, CHP Merkez Disiplin Kurulu'ndan bir yıl partiden uzaklaştırma cezası Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ı ziyaret etti. Özcan, ziyaretle ilgili yaptığı değerlendirmede şu ifadeleri kullandı:

- Değerli hocamızla milletvekili olarak birlikte çalışmıştık. Çok öncesinde kendisini takip eden biriyim. Aktif siyaset öncesinde de canlı yayınlarda sürekli izlediğim çok şey öğrendiğim değerli isimlerden bir tanesi.

- Son zamanlarda ülkemiz için en büyük beka meselesi, tehlike olarak gördüğümüz konuda da ortak görüşlerimizin olması bizi memnun ediyor.

- Her ne kadar birileri suni konularla gündemi değiştirmeye çalışıyorlarsa da şu anda Türkiye'nin en önemli meselesi sığınmacılardır. Bunun üzerinde durmak gerektiğini ısrarla savunuyoruz.

- Gündemi değiştirmeden bu asıl meselelerle ilgili ben duruşunuzun da söylemlerinizin de aynı şekilde devam etmesini diliyorum.

BOLU'DA SIĞINMACI SAYISI AZALDI

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ da görüşmede "Değerli başkan bizim Türkiye'de yapmak istediğimizi Bolu'da yapmaya başladı bile. 2019'da 18 bin sığınmacı varken, şimdi sayı 10 bine düşmüş, memnuniyetle öğrendik" dedi. Özdağ'ın değerlendirmelerinden satır başları şöyle:

AKP'li vekil, İyi Partili vekile saldırdı AKP'li vekil, İyi Partili vekile saldırdı

- Ortada bir devlet politikası olmamasına aksine alıma teşvik edilmesine rağmen dirayetli bir belediye yönetimiyle bu sonucu alıyorsa bize söylenen yalanın ne kadar büyük olduğudur. Yani "bunlar gitmez" yalanı ortaya çıkıyor.

- Böyle bir politik duruşu sergilemenin ve bu noktada hemen herkesi siyasal olarak karşısına alanın da politik bedelini üstlenmiş durumda.

- Hem kendisine, hem çocuklarına, hem torunlarına sadece ve sadece onur kazandıracaktır diye düşünüyorum. Çünkü milli bir duruş ancak böyle sergilenir.

- Ben de kendisini partim adına içtenlikte tebrik ediyorum. Biz de aynı mücadeleyi Türkiye'de sürdüreceğiz.