CiddiGazete- Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Flaş TV'de gündemi değerlendirdi. İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e seslenen Özdağ; Ahmet Eşref Fakıbaba, Adnan Beker, Mehmet Selim Ensarioğlu, Seyithan İzsiz ve Mehmet Mustafa Gürban'ın isimlerini sayarak, "Bunlarla mı milliyetçilik yapacaksınız" dedi.

"Türk milliyetçiliği istek şarkısı değildir" diyen Ümit Özdağ'ın açıklamaları şöyle:

- Merkez tutmadı milliyetçilik satalım birazcık... İyi Parti'nin kuruluşunda Meral Hanım'la üzerinde anlaşamadığımız hususlardan bir tanesi; ben partinin politik pozisyonunu milli merkez olarak tanımlarken, Meral Hanım, "Hayır, milli merkez değil merkez olsun" diyordu.

- Hatta istifa ettiği Afyon çalıştayında istifadan iki dakika önce yanında oturan İyi Parti milletvekiline ben bir broşür dağıtmıştım "milli merkez" diye. Ayağa kalktı, "Bu broşür partinin fikri değildir. Ümit Bey'in kendi fikridir" diye açıklama yaptı ve sonra kalktı istifa etti.

- Bırakın milliyetçiliğe, milli merkez kavramına bile karşı çıkan Meral Hanım, 5 sene merkez siyaset yaptıktan sonra şimdi partisini Türk milliyetçisi yapmaya karar vermiş. Neden? Türk milliyetçiliği yükseliyor. Günaydın! Günaydın ama Türk milliyetçileri, Atatürkçüler bu kadar saf değiller.

- Bakın, benim önümde İyi Parti'nin milletvekili listesi var. Burada soracağım; Ahmet Eşref Fakıbaba, Ankara milletvekili. AKP Şanlıurfa milletvekiliydi daha önce. "Suriyeliler geri gitmek isteseler bile yollamayacağız. Türk tarımını Suriyelilerle kalkındıracağız" diyen kişi. Türk milliyetçiliğini onunla mı yapacaksınız?

- Adnan Beker, Ankara milletvekili. Melih Gökçek döneminde var olmuş. Melih Gökçek görevden alındığı zaman kapısında karşılayan dört kişiden bir tanesi. Adnan Beker'le mi Türk milliyetçiliği yapacaksınız?

- Mehmet Selim Ensarioğlu ile mi Türk milliyetçiliği yapacaksınız? Ensarioğlu, Ümit Özdağ'a "faşist" diyen tarafta dolaşan bir adam. "Abdullah Öcalan'ın haklı talepleri var" diyen bir adam. Bununla mı Türk milliyetçiliği yapacaksınız?

- Seyithan İzsiz, İstanbul milletvekili. 2002-2022 arasında AKP kadroları içerisinde almadığı, yapmadığı hiçbir görev kalmamış. Üstelik İzmir'de PKK'lılar tarafından şehit edilen rahmetli Fırat'ı şehit eden PKK'lıya da üniversitede burs veren kişi. Seyithan İzsiz'le mi yapacaksınız Türk milliyetçiliğini?

- Türk milliyetçiliği, Türk milliyetçileri ile yapılır. Atatürkçülerle yapılır. Bunlar Atatürkçü mü?

- Mehmet Mustafa Gürban'la mı yapacaksınız? Mart 2023'e kadar AKP üyesi olan. "Türkiye milliyetçiliği" diyen...

Emekli yıl sonunu bekleyecek Emekli yıl sonunu bekleyecek

- Bu listeyi uzatabiliriz. Özetle; Türk milliyetçiliğine, Atatürkçülüğe, Atatürk'e hakaret etmemek lazım.  Türk milliyetçisisinizdir gerçekten ve bunu bizim yaptığımız gibi bedelini ödeyerek söylersiniz.

- Bir şey daha ekleyim; eğer Zafer Partisi olamasaydı İdris Naim Şahin de bugün İyi Parti'den milletvekili olacaktı. İdris Naim Şahin'le mi yapacaksınız Türk milliyetçiliğini?