CiddiGazete- Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, İyi Parti’nin 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlere “hür ve müstakil olarak girme” kararını değerlendirdi.

Özdağ sosyal medya hesabından yaptığı değerlendirmede şu ifadeleri kullandı:

“İyi Parti’nin almış olduğu CHP ile ittifak yapmama kararı geç kalmış, doğru bir karardır.

Ancak İyi Parti’nin CHP ile yolları ayırma adımını attığı bu günlerde Cumhur İttifakı en güçlü dönemini yaşamaktadır. Eğer İyi Parti Zafer Partisi ile seçim işbirliği oluşturmaz ise CHP’den ayrılma adımı Cumhur İttifakı’na açık destek ile sonuçlanacaktır.

Zafer Partisi’nin İyi Parti’ye önerdiği seçim işbirliği Cumhur İttifakı’nın seçim başarısının önündeki tek gerçek engel olacaktır.

Zafer Partisi-İyi Parti seçim işbirliği CHP-AKP ekseninde bölünmüş siyasette gerçek bir üçüncü seçenek ortaya koyacaktır.

AKP ve CHP çevresinde şekillenmiş ittifaklara oy vermek zorunda kalan kitleler için Zafer-İyi Parti ittifakı yeni bir çekim merkezi olacaktır.

Oda başkanlarına yeşil pasaport Oda başkanlarına yeşil pasaport

Zafer Partisi anketlerde % 6.5, İyi Parti %7.5 görünmektedir. Seçim işbirliği yapılması durumunda bu oranın % 20’yi rahatlıkla bulacağı görülmektedir.

Mevcut şartlar altında yapılması gereken geçmişte ve bugün farklı anlayışları ve karşılıklı itirazları erteleyerek, seçmen için yeni bir seçenek ortaya koymaktır. @zaferpartisi @iyiparti @meral_aksener