CiddiGazete- TBMM'deki 2019 bütçesi görüşmeleri sırasında CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Milli Savunma Hulusi Akar'ın, dava arkadaşları cezaevindeyken "Bizi bir kez bile ziyarete gelmedi" diye sitem ettiğini belirterek "Senin silah arkadaşların sana haklarını helal etmeyerek öldüler, sen silah arkadaşlarının bedduasını alan bir adamsın" demişti.

Özel bir başka konuşmasında ise "Biz CHP olarak makamlara saygılıyız ama keşke öyle bir Genelkurmay Başkanlığı yapmasaydınız. Olmaz olsaydı öyle Genelkurmay Başkanlığı" ifadelerini kullanmıştı.

SÖZÜMÜN ARKASINDAYIM

Hulusi Akar, CHP'li Özel'in kendisine hakaret ettiğini öne sürüp 500 bin lira tazminat istemişti. Mahkeme 15 bin liralık tazminata hükmetmişti. Ankara Bölge Adliye Mahkemesi, Özgür Özel'in 15 bin lira tazminat ödemeye yönelik mahkeme kararını kaldırdı.

Kararda, "Davacının siyaseti seçmekle, davalının paylaştığı değerlendirmelere yönelik eleştirilere katlanma yükümlülüğü bulunduğu ve sözlerin kişilik haklarına saldırı kabul edilemeyeceği, tazminat koşullarının oluşmadığı kanaatine varılmıştır" denildi.

Özgür Özel kararı şu ifadelerle değerlendirdi:

- Bu dava AKP liderinin talimatıyla açıldı.

- Yoğun destek aldığım bir konuşma için Akar kendisini savunamadı.

- Sözlerimin hakaret içermediği teyit edildi.

- Bakan silah arkadaşlarını yalnız bıraktı, Atatürk'e hakaret eden yazarları ziyaret etti, Türk askerlerinin başına çuval geçiren ABD'li komutandan liyakat madalyası aldı, darbe girişiminde görevini ihmal etti.

- Sözlerimin arkasındayım.