Siyasiler bayramda nerede olacak Siyasiler bayramda nerede olacak

CiddiGazete- Eşi Tansu Çiller başbakan olduğu dönemde adı yolsuzluk iddialarıyla gündeme gelen Özer Uçuran Çiller, cumartesi günü geçirdiği kalp krizi sonucu öldü.

Özer Uçuran Çiller için Beşiktaş Barbaros Hayrettin Paşa Camii'nde cenaze töreni düzenlendi.

Cenaze törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanısıra Çiller döneminin DYP İstanbul İl Başkanı, günümüzün TBMM Başkan Vekili MHP'li Celal Adan ve eski içişleri bakanları Süleyman Soylu ile Mehmet ağar ve İyi Parti eski genel başkanı Meral Akşener de katıldı.

Cenaze töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özer Uçuran Çiller'in geçmişinden bu yana özellikle ekonomi alanında ciddi manada ülkede hizmetleri bulunduğunu, aynı zamanda eşi Tansu Çiller'in başbakanlığıyla ülkeye hizmet etmiş bir hanımefendi olduğunu iddia etti.

Özer Uçuran Çiller'in uzun bir süre rahatsızlık dönemi yaşadığını belirten Erdoğan, "Uzun bir zaman bu çileyi çekti. Rab'bim taksiratını hasenata tebdil ile inşallah makamlarını ali eder. Bizler de ondan ülkemiz için elde ettiğimiz imkanları yine ülkemizin geleceği için kullanma noktasında adımlarımızı atarız. Ben son dönemlerde kendisiyle tanışma fırsatını buldum. Rab'bim mekanını ali eylesin, mekanını cennet eylesin" ifadelerini kullandı.

Erdoğan, konuşmasının ardından tabuta omuz verdi. Özer Uçuran Çiller, törenin ardından Kilyos Mezarlığı'nda götürüldü.

Editör: İbrahim KANBUR