CiddiGazete- Süper Lig'in 16. haftasında oynanan Sivasspor- Galatasaray maçının VAR hakemi Özgüç Türkalp, MHK tarafından kızağa çekilmişti. Türkalp, hakemlik hayatına nokta koyduğunu duyurdu.

VEDA MESAJI YAYIMLADI

Özgüç Türkalp'in yazılı açıklaması şöyle:

- 1995 yılında başladığım Hakemlik kariyerimde birçok klasmanda görev yaptım. 28 yıla sığan bu süreçte Türk Futboluna katkıda bulunmaya çalıştım.

- Futbolun tüm paydaşlarının başarılı olmak için sahaya çıktığı bir arenada, ben de başarılı olmak için sahaya çıktım. Verdiğim karalar, bir tarafı mutlu ederken diğer tarafı da mutsuz etti.

- 29 Aralık 2022 tarihinde oynanan Demir Grup Sivasspor- Galatasaray müsabakasında yaşadığımız talihsiz bir pozisyon, futbol kamuoyunu, kulüpleri, Türkiye Futbol Federasyonu Yönetimi Kurulu'nu, Merkez Hakem Kurulu'nu, sahadaki hakem arkadaşlarımı telafisi zor bir duruma düşürdü. Güven erezyonu yarattı.

- Yaşanan bu pozisyonun arkasında mesnetsiz sebepler arayanlar olduğu gibi, basit ve acemice bir gerekçesinin olduğu, VAR kayıtlarının açıklanmasıyla ortaya çıkmıştır.

22. haftanın hakemleri belli oldu 22. haftanın hakemleri belli oldu

- Yapılan bu hata şahsımdan kaynaklanmıştır. Her güzel şeyin bir başlangıcı olduğu gibi, bir de sonu vardır. İnişli çıkışlı bu süreçte her zaman yanımda olan aileme, dostlarıma, hakem arkadaşlarıma ve üzerimde emeği olan yöneticilerime şükranlarımı sunuyorum. Aktif hakemlik görevime 04.01.2023 tarihi itibariyle veda ettiğimi kamuoyunun bilgisine sunarım. Saygılarımla.