CiddiGazete- CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 28 Temmuz 2022'de TBMM'de düzenlediği basın toplantısında AKP Mamak Belediye Meclis Üyesi ve ABB Hukuk-Tarifeler Komisyon Başkanı Ercan Kınacı'nın 100 bin dolar rüşvet aldığını açıklamıştı.

Özel basın toplantısında, bir işadamının benzinlik izni almak için Kınacı'ya 100 bin dolar rüşvet verdiğini, daha sonra Kınacı'nın bu işadamından bir milyon dolar daha talep ettiğini söylemişti.

Ercan 20MaŞİMDİ YAVAŞ’IN YANINDA

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in "rüşvetçi" olduğunu söylediği Ercan Kınacı, 28 Şubat'ta sosyal medya hesabından bir fotoğraf paylaşarak Mansur Yavaş'ı destekleme kararı aldıklarını açıkladı.

Kınacı o günden itibaren Mansur Yavaş'ın seçim çalışmalarına dahil oldu. Mamak Bayındır'da CHP seçim koordinasyon merkezi açılışında da konuşma yapan Kınacı, seçim otobüsünün üzerinde Yavaş'la birlikte poz verdi.

YILDIRIM'DAN ÖZEL'E ÇAĞRI

İyi Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Topel Yıldırım, sosyal medya hesabından yayınladığı mesajında Özgür Özel'e çağrıda bulunarak "Rüşvetçi dediğiniz Ercan Kınacı'nın CHP seçim otobüsünün üzerinde ne işi var" diye sordu.

YRP'den istifa yalanlaması YRP'den istifa yalanlaması

"Bu adam eğer iddia ettiğiniz gibi rüşvetçi ise Mansur Yavaş'ın seçim kampanyasında ne aradığının hesabını sormanızı bekliyorum" diyen Yıldırım, "Cumhuriyet Halk Partisi'ne ve samimi duygularla size güvenen muhalif seçmeni daha fazla istismar etmeyin ve insanları ileride utanç duyacakları kumpas ve yolsuzluk dosyalarını savunmaya itmeyin" ifadelerini kullandı.