CiddiGazete- CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun "AKP'yi taklit ederek" kendisine yakın isimleri Roma'ya götürmesini değerlendirdi.

Imam 17M2"İmamoğlu, gazetecileri memleketine PR yapmak için götürmedi. Gazetecileri toplayıp memleketine götürse, kendisi için PR yapsa, parti için bir şey yapsa harcanan bu para eleştirilir" diyen Özgür Özel, 2022'deki Trabzon-Rize gezisini unuttu.

Ekrem İmamoğlu, Mayıs 2022'de kendisine yakın isimleri İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin parasıyla memleketi Trabzon'a götürüp PR gezisi yaptırmıştı.

AKP DE AYNI KAFADA!

İmamoğlu'nun İstanbul için "bir şey" yaptığını savunan Özgür Özel şöyle dedi: "İstanbul için, Türkiye için bir şey yapıyorlar. Aslında bu Avrupa Oyunları için protokol imzalanması ama bir yandan da olimpiyatlar için büyük bir lobicilik çalışması. Burada bu meseleyi böyle görmek lazım. İstanbul'un ve Türkiye'nin marka değerine katkıda bulunmaya çalışıyorlar."

"BUGÜNKÜ ŞARTLARDA ANLAŞILABİLİR"

Özel, katılımın yüksek tutulması için gazetecilerin belediye tarafından götürülmesinin yadırganmaması gerektiğini belirterek, "Katılım düşecekse İstanbul ve Türkiye için bir lobicilik faaliyeti olduğu için bu masrafların karşılanması bugünkü şartlarda anlaşılabilir. İnşallah Türkiye'de gazetelerin kendi masraflarını karşıladıkları, gazetecilerin de 'kurumum karşılamazsa takip etmem bu geziyi' diyebildikleri günlere gelebiliriz" dedi.

28 ŞUBAT DAVASINA İLİŞKİN KONUŞTU

28 Şubat davası hükümlüsü generallerin kalan cezalarının affedilmesi konusunda Cumhurbaşkanı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan'ın CHP'yi bilgilendirdiğini belirten Özel, Türkiye Gazetesi'ne yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Bilgi verme kısmını çok önemsedim. Hasan Doğan'a teşekkür ettim. Nazik bir davranış. Ben iki taraf arasındaki diyaloğun sonuç verdiğinin bilinmesini isterim."

"OSMAN KAVALA KONUSUNDA İNİSİYATİF ALINABİLİR"

Selvi'ye Kavala tepkisi Selvi'ye Kavala tepkisi

28 Şubat affı kararı sonrası ikinci beklentisinin Osman Kavala'nın serbest kalması olduğunu dile getiren Özel, "Bu konuda inisiyatif alınır veya yargının normal kararlar almasına sebebiyet verilebilir. Adalet Bakanlığı'nın orada 'kanun yararına bozma' gibi bir şeyden bahsediliyor. Öyle bir adım atılırsa ve bundan haberdar olursak ben hem Cumhurbaşkanına hem de katkı sağlayan herkese teşekkür etmekten geri durmam" diye konuştu.

Editör: İbrahim KANBUR