CiddiGazete- CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, katılmış olduğu bir televizyon programında Süleyman Özışık'ın, dört ilçe belediyesi ve bir büyükşehir belediyesinden "Yazarlık Okulu Projesi" kapsamında program hizmet alımı yaptığını açıklamıştı.

Bunun üzerine Süleyman Özışık, Ali Mahir Başarır'ı yalanlayarak, "Ali Mahir Başarır. Sen pis bir yalancı, aşağılık bir iftiracısın. Söylediğin rakamların binde birini almadım. Bu iftiralarını mahkeme salonunda ispatlamana fırsat vereceğim" dedi

Bunun üzerine, Başarır, Süleyman Özışık'ın, "Yazarlık Okulu Projesi" kapsamında "binde birini almadığını" söylediği, sadece AKP dönemindeki Gemlik Belediyesi'nden bazı belgeleri paylaştı.

"UTANMADAN BİR DE CEVAP VERİYOR"

Ali Mahir Başarır, Süleyman Özışık'ın sadece AKP dönemindeki Gemlik Belediyesi'nden almış olduğu hizmet alım bedeli belgelerinin bazılarını yayınlayarak, "Bu sözde gazeteci, söylemiş olduğum rakamların binde birini almadığını ifade ediyor. Ben, şimdi bu kişinin sadece Gemlik Belediyesi'nden, AKP döneminde almış olduğu paraların belgesini yayınlıyorum. Diğer AKP'li ilçe belediyeleri ve büyükşehir belediyesinden aldıklarını da kendisi yayınlasın.

Utanmadan cevap vereceğine, hangi belediyeden ne kadar para aldığını kendi yayınlasın.

Söylediklerimin, binde birini almadım diye ifade eden kişi, umarım bu belgeleri görünce yüzü kızarır, utanır.

Mahkeme salonuna ulaşmadan, ben bu şahsa sadece bir belediyeden almış olduğu hizmet alım bedelinin faturasını buradan paylaşıyorum.

Tüm vatandaşlarımız, binde biri kadar almış mı almamış mı bu belgelere bakarak hakikati görsün" dedi.