CiddiGazete- Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz'ı bıçakla yaralayan Serhat K.'nın Ankara Emniyet Müdürlüğü’ndeki ifade işlemleri tamamlandı. Zanlı, sağlık kontrolünün ardından Ankara Adliyesine getirildi.

Saldırganın emniyetteki ifadesinde, devlet büyüklerine yönelik sözleri nedeniyle Öztürk Yılmaz'ı bıçakladığını ve kimseden talimat almadığını söylediği belirtildi.

1.5 MİLYON DOLAR AYRINTISI

Serhat K.'ya cep telefonunda yapılan incelemede; arama motorunda çıkan "1,5 milyon dolar kaç TL eder" araması ile ilgili soru soruldu. Zanlı soruyu, 1500 dolar borç aldığını ve bunun ne kadar olduğunu öğrenmek isterken yanlışlıkla "1,5 milyon dolar" yazmış olabileceği şeklinde cevapladı.

"NİTELİKLİ ADAM ÖLDÜRMENİN CEZASI KAÇ YIL"

Yine arama motorunda "nitelikli adam öldürme" ve "kasten yaralama" suçları ile ilgili yaptığı araştırmalarına ilişkin soruya da zanlı şöyle cevap verdi:

"Öztürk Yılmaz’a kendi açımdan ceza verdiğimde alacağım cezayı en az nasıl alabileceğimi öğrenmek için bu araştırmayı yaptım. 'Adam öldürme' suçunu araştırdım; ancak içeriğini okumadım. 'Kasten yaralama' suçunu araştırdım ve içeriğini okudum.

"YA DEVLET BAŞA..."

Olayın olduğu gün saat 16.07’de "WhatsApp" durumu mesajında "Ya devlet başa ya kuzgun leşe" yönündeki paylaşımı da sorulan Serhat K. "Benim bu mesajı paylaşmaktaki amacım sevdiğim bir söz olmasındandır, başka da bir amacım yoktur" dedi.

TUTUKLANDI

3 çocuğunu asıp intihar etti iddiası 3 çocuğunu asıp intihar etti iddiası

Serhat K., çıkartıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

NE OLMUŞTU?

Yenilik Partisi Genel Başkanı Yılmaz, önceki gün partisinin genel merkezinde bıçaklı saldırıya uğramış ve Güven Hastanesi’nde tedavi altına alınmıştı. Olayın ardından kaçan saldırgan, Bolu Otogarı'nda yakalanmıştı.