Piyasa saat 21.00'e kitlendi Piyasa saat 21.00'e kitlendi

CiddiGazete- Türk Hava Yolları'nda "huzur hakkını" 25 bin TL'den 62 bin TL'ye yükselten kararın bir benzeri, THY Teknik A.Ş.'de alındı. Böylece yönetim kurulu ücretlerine fahiş zam yapıldı.

THY Teknik A.Ş'nin yönetim kuruluna ödeyeceği ücretlerin belirlendiği Genel Kurul, 28 Temmuz’da toplandı. Toplantıda alınan karar kapsamında yönetim kurulu başkanına ödenen aylık ücret net 55 bin TL, üyelere ödenen aylık ücret ise net 50 bin TL oldu. THY Teknik A.Ş.'de yönetim kurulu ücretlerine bu yıl yüzde 633 oranında zam yapıldı.

ÇİFT MAAŞLI BÜROKRAT

Huzur hakkının 50 bin TL'ye çıkarıldığı toplantıda ayrıca, THY Teknik A.Ş'nin yönetim kurulu üyeleri de seçildi. Kamuda birden fazla görevde bulunan ve "çoklu görevleri" nedeniyle çifter maaş alan bürokratlardan olan EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz'ın THY'deki yönetim kurulu üyeliğine, "devam" denildi. AKP'nin çift maaşlı bürokratlarından Yılmaz, EPDK'deki maaşının yanı sıra THY Teknik A.Ş.'den de aylık net 50 bin TL ücret alacak.

Kamuda birden fazla görevde bulunan ve "çoklu görevleri" nedeniyle çifter maaş alan bürokratlar, tartışma konusu. "Mutlu azınlık" eleştirilerine konu olan bu isimlere yönelik muhalefetin soru önergeleri, "ticari sır" denilerek geri çevriliyor.

(Birgün)