CiddiGazete- ASAL tarafından yapılan kamuoyu araştırmasında seçmenlere, "Türkiye'nin en önemli sorunu nedir?" sorusu yöneltildi. Ankete katılanların yüzde 68.6'sı "ekonomi ve hayat pahalılığı" cevabını verdi.

Araştırmada, siyasi partilerin seçmen desteği, hükümet ve diğer siyasi partilerle ilgili kanaatler ve Temmuz ayı gündem konularıyla ilgili değerlendirmeler yer aldı.

MİT diyetisyen çalıştıracak MİT diyetisyen çalıştıracak

14-25 Temmuz 2023 tarihleri arasında Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Bursa, Balıkesir, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Kırıkkale, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van, Yalova ve Zonguldak'ta 18 yaş ve üzeri 2 bin 520 kişiyle yapılan ankette vatandaşlara, "Sizce Türkiye'nin en önemli sorunu nedir?" sorusu yöneltildi.

Ankete katılanların yüzde 68.6'sı bu soruya ekonomi ve hayat pahalılığı cevabını verdi. Bunu yüzde 5.2 ile "İşsizlik" cevabını verenler takip etti.

"Her şey sorun" yanıtı ise yüzde 4.7 ile üçüncü sırada yer aldı. Yüzde 3.5'lik bir kesim ise bu soruya "mülteciler" cevabını verdi.

Anketin devamında, Türkiye'nin sorunları olarak yüzde 2.4 ile "Eğitim", yüzde 2.1 ile "Adalet", yüzde 1.7 ile "Kentsel Dönüşüm", yüzde 1.2 ile "Sağlık", yüzde 0.9 ile "Asayiş/güvenlik", yüzde 0.9 ile "Tarım", "Sorun yok" diyenler yüzde 1.4 ve "Diğer" cevabını verenler ise yüzde 2.3 olarak yer aldı.