CiddiGazete- Seçimlere bir aydan az bir süre kala başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Cumhur İttifakı'nın tüm ortakları ve iktidar medyası, muhalefeti terör örgütü PKK'yla birlikte gösterme çabasına girdi.

Yapılan anketlerde Erdoğan'ın ve ittifakın oy düzeyini bekledikleri seviyeye çekemeyen iktidar ortakları, muhalefeti hedef almak için meydanlarda ve toplantılarda terör örgütü PKK elebaşlarının Millet İttifakı'na destek ilanı yaptığı iddia edilen mesajlarını paylaşma yarışına hız verdi.

Yandaş medyada da aynı şekilde sık sık terör örgütü elebaşlarının konuşmaları paylaşılarak muhalefet hedef gösterilmeye başlandı.

İktidarın muhalefeti terör örgütüyle ilişkilendirmek amacıyla kürsülere ve meydanlara, iktidar medyasının ise sık sık sayfalarına ve sosyal medya hesaplarına mesajlarını taşıdığı PKK elebaşlarından biri de Duran Kalkan oldu.

Terörist Duran Kalkan, son açıklamasında ise bu kez AKP'yle birçok kez görüştüklerini dile getirdi.

Erdoğan'ın herkesi "PKK ilişkisi üzerinden vurduğunu" belirten Kalkan, terör örgütünün yayın organı aracılığıyla yaptığı açıklamada, "Halbuki PKK ile en çok Tayyip'in ilişkisi oldu, AKP'nin oldu" dedi.

İktidarın terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'la da görüştüğünü, Kandil'e de birçok kez "elçi" gönderdiğini itiraf eden terörist Kalkan, "Bunu Tayyip Erdoğan yönetimi gönderdi. Herkes biliyor. Oslo'daki görüşmelere de Tayyip Erdoğan yönetimi gönderdi. MİT Başkanı gitti, görüşmeler yaptı. Şimdi bazıları da gerçekten PKK ile ilişkili olmak suçmuş gibi bu baskı altında kalıyor. 'Biz değiliz' diyorlar. Kendileri yaptılar o kadar. Yavuz hırsız, ev sahibini borçlu çıkarır, haksız çıkarır misali" ifadelerini kullandı.

CHP'DEN AÇIKLAMA

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel de Habertürk TV canlı yayınında, sunucu Mehmet Akif Ersoy'un "Neden Kandil'den sürekli iktidarın değişmesi yönünde açıklamalar geliyor" şeklinde sorusu üzerine şu ifadelerini kullandı:

"Herhalde Ak Parti'yi iktidarda tutmak istiyorlar. Başka nasıl bir sebebi olabilir? Terör örgütlerinin içinde çeşitli istihbarat unsurları olur. Onlar da devletler tarafından yönlendirilirler. Demek ki belli devletler veya Türkiye derin devleti, AKP ve MHP'nin iktidarı sürsün diye kendi etki ajanlarıyla böyle şeyler yaptırabiliyorlar.

Bunda şaşılacak bir şey yok. Bunda şaşılacak mesele, dün yerel seçimleri kaybetmemek için Abdullah Öcalan'dan mektup okutanların, Osman Öcalan'a kamera yollayanların, Kandil'e elçi yollayanların bugün gidip 'efendim şunlar bunlar...' Bizi millet destekliyor kardeşim, ittifakın adı Millet İttifakı. Ne yaparsanız yapın iktidara geliyoruz."