100'e aldılar, 300'e sattılar!

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin 10 Mart’ta kapalı ihale usulü ile tanesini 100 bin liraya sattığı 221 villa parseli, daha sonra ihaleye ortak edilen AKP'li alıcılar tarafından 300 bin liraya satışa çıkartıldı

100'e aldılar, 300'e sattılar!

CiddiGazete- AKP’li Kayseri Büyükşehir Belediyesi 10 Mart 2020’de Talas ilçesinde Erciyes manzaralı 221 adet villa parsellerini kapalı ihale usulü ile satışa çıkardı. AKP’li belediye parselleri tek tek satmak yerine toplu satışa çıkarıp, Kayseri Esnaf Sanatkarlar Odası’na ortalama 100 bin TL’den 22 milyon TL’ye sattı.

AKP'Lİ YÖNETİCİLER ORTAK OLDU

Sanatkârlar Odası ilk taksiti yatıramayınca Büyükşehir Belediye İmar A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Altuntuğ’un iki oğlu ve gelini, Büyükşehir Belediyesi Etüd Proje Müdürü Ali Ülker ve Zekeriya Ergüneş'in oğulları, AKP'li Melikgazi Belediyesi Fen İşleri Müdürü Furkan Ergüneş, AKP'li Talas Belediyesi Başkan Yardımcsısı İlker Sülev, İmar Müdürü Bülent Türemiş, Fen İşleri Müdürü Metin Sami Doğramacı, eski Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız'ın oğlu Abdülkadir Yıldız ihaleye ortak olarak villa parsellerinin sahibi oldu.

AKP'Lİ BELEDİYE 40 MİLYON TL ZARAR ETTİ

AKP'li belediye tarafından ortalama 100 bin TL'den satılan parseller, ertesi gün alıcılar tarafından 300 bin TL’den satışa çıkarıldı. Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin tek tek satmak yerine toplu satışla 22 milyona sattığı parsellerden 40 milyon TL zarar ettiği öne sürülmüştü.

“HERKESİN İSTİFA ETMESİ LAZIM”

Skandal ihalenin gündeme gelmesinin ardından AKP Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu yaptığı açıklamada, “Eğer burada parsel alanların istifa etmesi çözüm olacaksa herkesin istifa etmesi lazım. Ama bir haksızlık ediliyorsa ona da müfettişin karar vermesi lazım” dedi.

3 KİŞİ İSTİFA ETTİ

Yaşanan gelişmelerin ardından AKP'li Talas Belediye Başkan Yardımcısı İlker Sülev, Fen İşleri Müdürü Metin Sami Doğramacı ile İmar ve Şehircilik Müdürü Bülent Türemiş istifa etti.

“GÖZLER DİĞER AKP'Lİ İSİMLERDE”

Bu istifaların ardından gözler AKP'li Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan ile İmar A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Altuntuğ'un yanı sıra villa parsellerini satın alan diğer yöneticilere çevrildi.

Kaynak: Sözcü

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2020, 19:12
YORUM EKLE