23 Haziran’da İstanbullu gelmesin!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, 23 Haziran Pazar günü yapılacak olan yerel seçimden dolayı İstanbul'dan gelecek misafirlere müzelere girişi kapattı

23 Haziran’da İstanbullu gelmesin!

CİDDİGAZETE

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, resmi sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada, 23 Haziran’da İstanbul’da yapılacak olan büyükşehir belediye başkanlığı seçimleri için Sazova Bilim Kültür Sanat Parkı, Kentpark ve Müzeler Kompleksi başta olmak üzere tüm turistlik alanları İstanbul'dan gelen vatandaşlara kapattığını duyurdu.

Belediyenin paylaşımında, “23 Haziran Pazar günü Sazova Bilim Kültür Sanat Parkı, Kentpark ve Müzeler Kompleksimiz başta olmak üzere şehrimizdeki tüm turistlik alanlar İstanbul’dan gelen yurttaşlarımızın ziyaretine kapalıdır. Oylarınızı kullandıktan sonra sizleri ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağız” ifadelerine yer verildi.

ÇEŞME VE DATÇA'DA DA AYNI UYGULAMA

Çeşme ve Datça belediyeleri de sosyal medya hesaplarında, İstanbululara yönelik yayınladığı afişli mesajla, “Uyarı! İstanbul'dan gelen bir fırtına nedeniyle, sahillerimizden, 23 Haziran günü denize girmek, hatta ilçemize gelmek tehlikeli ve yasaktır. 23 Haziran'da bütün plajlarımız kapalı ama 24 Haziran'da herkesi bekleriz” duyuru yapmıştı.

YORUM EKLE