banner445

'299 aday HDP ve PKK iltisaklı'

İçişleri Bakanı Soylu: "Türkiye'de 299 belediye meclis üyesi ve il genel meclis üyesi HDP ve PKK iltisaklı, CHP ve zillet ittifakının listelerinde var" dedi.

'299 aday HDP ve PKK iltisaklı'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: "Kılıçdaroğlu, Esenyurt Belediyesi'nde neredeyse belediye meclis üyelerinin büyük bir bölümünü HDP-PKK iltisaklı olarak koyuyor. Bu kadar açık ve net. Türkiye'de 299 belediye meclis üyesi ve il genel meclis üyesi HDP ve PKK iltisaklı, CHP ve zillet ittifakının listelerinde var" dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2019, 00:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Geçmişlerine bak
Geçmişlerine bak - 8 ay Önce

Vatandaşlara, ana muhalefetin HDP ile iş birliği yaptığı yönünde yüklenen üç bakanın, Çözüm Süreci dönemine yönelik söyledikleri sözler de yeniden gündeme geliyor.İşte bakanların süreç hakkında söylediği bazı sözler:
Süleyman Soylu: “Çözüm Süreci, bu ülkenin kardeşlik senedidir. Çok nettir. Bu senedin altında 76 milyonun imzası vardır. Biz bundan caymayacağız. Çünkü, bundan cayıldığı gün, biliniz ki, Türkiye’nin içerisine nifak sokmaya çalışanlar, başarılı olmuş olacaklardır.”
Abdülhamit Gül: “Ülkemiz, bütün unsurlarıyla çözüm sürecini kararlılıkla yürütecek ve hiçbir provokasyona heba etmeyecektir. Bu coğrafyalarda bin yıllık kardeşliğimizi hiçbir provokasyon, karanlık el bozamayacak, kardeşliği sona erdiremeyecektir."
Mevlüt Çavuşoğlu: AKP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya'da Uluslararası Antalya Üniversitesi'nde düzenlenen konferansta bir öğrencinin İmralı'yla devam eden görüşmeleri hatırlatarak, 'Vicdanınız rahat mı' sorusuna, "Vicdanım çok rahat. Türkiye'de terörü bitiriyoruz" karşılığını verdi.

SIRADAKİ HABER

banner457

banner84