4'lü ittifak yarın açıklanacak

CHP, İYİ Parti, SP ve DP ittifakında tüm pürüzler giderildi. Dört partili ittifakın protokolü yarın 15.00'te genel başkanlar tarafından açıklanacak

4'lü ittifak yarın açıklanacak

CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti arasında uzun süredir görüşmeler devam ediyordu. Son olarak dün bir araya gelen 4 partinin kurmayları ittifak konusunda son noktayı koydu. İttifak protokolü üzerinde mutabat sağlandı. Resmi açıklamanın perşembe günü yapılması bekleniyor.

Dört parti arasında ittifakın ismine yönelik de çalışma tamamlandı. Yapılan görüşmelerde "millet' ve "demokrasi" isimleri öne çıktı. İttifaka verilecek isim için son kararı ise liderlerin vereceği öğrenildi.

YARIN PROTOKOL İMZALAYACAKLAR

Dört parti yarın saat 15.00'te ittifak protokolü imzalayacak. İttifak milletvekili seçimleri için oluşturuldu. Cumhurbaşkanlığı yarışındaysa her parti kendi adayını destekleyecek.

İttifak kuracak siyasi partilerin ittifak protokollerini 6 Mayıs'a kadar Yüksek Seçim Kurulu'na sunmaları gerekiyor.

CHP AYRICA TOPLANACAK

Dört artili ittifakın protokolü yarın 15.00'te genel başkanlar tarafından açıklanacak. CHP Grubu ayrıca yarın 11.00' de Cumhurbaşkanı adayı konusunda grup kararı almak için toplanacak.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2018, 10:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER