banner395
banner424

5. kız ve enişte de Saray'dan çıktı!

Türkiye bir süredir Kavakçı ailesine ilişkin gelişmeleri tartışıyor... Merve Kavakçı, vekil kardeşi, kızı, yeğeni derken, diğer kız kardeşi ve eniştenin de Saray'ın nimetlerinden faydalandığı ortaya çıktı. Uzman olması gerekirken, pratisyen hekim enişte Osman Kan, Hazine denetiminde olmayan Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü yapıldı

5. kız ve enişte de Saray'dan çıktı!

CİDDİGAZETE

1999 yılında Meclis’teki başörtüsü krizi ile gündeme gelmiş ve ABD vatandaşı olduğu için milletvekilliği düşürülmüş olan Merve Kavakçı’nın, 2017 yılında Türkiye’nin Kuala Lumpur Büyükelçisi olarak atanması tepkilere neden olmuştu.

KAVAKÇI AİLESİ NEDEN TEKRAR GÜNDEMDE?

Türkiye’nin Malezya/Kuala Lumpur Büyükelçisi Merve Kavakçı, 1988 yılında Ürdün asıllı ABD vatandaşı Ali Ahmad Abushanab ile evlendi. Bu evlilikten Fatma Gülham ve Mariam isminde iki kızı oldu. Kavakçı, Ali Ahmad Abushanab çifti 1993 yılında boşandı.

Hafta başında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Merve Kavakçı’nın kızı Mariam Kavakçı’yı Cumhurbaşkanlığı danışmanlığına atadığı haber oldu.

Bu atama gündemdeki sıcaklığını korurken, Merve Kavakçı’nın diğer kızı Fatma Gülham Abushanab’ın da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın danışmanı olduğu ortaya çıktı.

Merve Kavakçı’nın iki de kız kardeşi var. Bu kız kardeşlerinden Ravza Kavakçı Kan, AKP Genel Başkan Yardımcısı ve milletvekili olarak görev yapıyor.

Merve Kavakçı’nın yeğeni, Ravza Kavakçı Kan’ın kızı Erva Kan’ın da Türkiye Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi/Proje Direktörü olarak çalıştığını dün Ciddigazete yazdı.

ENİŞTESİ BAKANLIK’TA, DİĞER KIZ KARDEŞİ ERDOĞAN’IN MODACISI ÇIKTI

Merve Kavakçı’nın kız kardeşi Ravza Kavakçı Kan’ın eşi Osman Kan ise Sağlık Bakanlığı’na bağlı, Türkiye Hudut Ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü olarak görev yapıyor. Bakanlığın resmi sitesinde yer alan bilgiye göre pratisyen hekim olan Osman Kan, 15 Temmuz FETÖ darbe girişiminden 10 gün sonra, 25 Temmuz 2016 tarihinde Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdür Vekili olarak göreve başladı. Uzman olması gerekirken torpil devreye girerek, 27 Haziran 2018 tarihinde de Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü'ne asaleten genel müdür olarak atandı. Kamu denetiminden uzak kurum, dev bir bütçeye sahip, tüm kara, deniz ve hava hudutlarından giriş çıkışlarında dolar üzerinden gelir elde ediyor ve ihaleleri dilediği gibi düzenleyebiliyor.

DİĞER KIZ KARDEŞ DE SARAYDAN ÇIKTI

Merve Kavakçı’nın diğer kız kardeşi ise Elif Kavakçı...

Elif Kavakçı ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın moda tasarımcısı olarak görev yapıyor.

Saray'dan çıkan son Kavakçı, modacı olduğunu söyleyen Elif oldu...

SÜLALE BOYU DEVLETE YASLANDILAR

Merve Kavakçı, Malezya/Kuala Lumpur Büyükelçisi...

Merve Kavakçı’nın kızları Fatma Gülham ve Mariam, Cumhurbaşkanı danışmanı...

Merve Kavakçı’nın kardeşi Ravza Kavakçı Kan, AKP milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı...

Merve Kavakçı’nın diğer kız kardeşi Elif Kavakçı Emine Erdoğan'ın moda tasarımcısı...

Merve Kavakçı’nın yeğeni Erva Kan, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi proje direktörü...

Merve Kavakçı’nın eniştesi Osman Kan ise Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü...

MERVE KAVAKÇI’NIN BABASI: "GÜLEN ÖZÜR DİLESİN SON GÜNLERİNİ TÜRKİYE'DE GEÇİRSİN"

Merve Kavakçı’nın babası, Yeni Akit yazarı Prof. Dr. Yusuf Ziya Kavakçı’nın geçen yıl FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’e ilişkin yazısı tepkilere neden olmuştu. Yusuf Ziya Kavakçı köşesinde, "Gülen özür dilesin, tövbe etsin, son günlerini Türkiye'de geçirsin" diye yazmıştı.

KAVAKÇI-GRAHAM FULLER YAKINLIĞI

Kuala Lumpur Büyükelçisi Merve Kavakçı, 1999 yılında Meclis’teki başörtüsü krizi ile gündeme gelmiş ve ABD vatandaşı olduğu için milletvekilliği düşürülmüştü. Merve Kavakçı’nın adı, Türkiye'de bir dönem CIA istasyon şefliği de yapmış olan Graham Fuller’le anılmıştı. Fuller ile pek çok panele birlikte katılan Kavakçı, yine onunla birlikte ABD yönetimine hitaben yazılmış pek çok açık mektuba imza atmıştı.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2019, 01:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner84