ABD Büyükelçiliği'nden 'Bahçeli' özrü

Devlet Bahçeli'nin sağlık durumuyla ilgili olumsuz bir yorumun Amerikan Büyükelçiliği'nin Twitter hesabından beğenilmesine MHP ve Cumhurbaşkanlığı'ndan tepki geldi. Amerikan Büyükelçiliği olayın yanlışlıkla olduğunu ifade ederek özür diledi

ABD Büyükelçiliği'nden 'Bahçeli' özrü

CİDDİGAZETE

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Bahçeli’nin sağlık durumuna ilişkin gazeteci Ergun Babahan'ın Twitter’da yapılan olumsuz yoruma tepki gösterdi. Semih Yalçın, Bahçeli'nin önümüzdeki hafta görevinin başında olacağını belirtti.

Amerikan Büyükelçiliği’nin beğendiği tweet.

Yalçın, söz konusu Tweetin Amerikan Büyükelçiliği Twitter hesabından beğenilmesini eleştirdi, “Bahçeli’siz bir siyaset hayali kuranlar hayal kırıklığına uğrayacak” dedi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun da Twitter hesabından konuyla ilgili bir mesaj paylaştı. Altun, “Amerikan Elçliği’nin Türkiye’nin içişlerine karışmak gibi bir işi yoktur. ABD Dışişleri Bakanlığı bu olayı soruşturmalı ve sorumlular hakkında gerekenleri yapmalıdır” ifadeleriyle ABD Büyükelçiliği’ne tepki gösterdi.

ABD Büyükelçiliği özür mesajı yayımladı.

Tepkilerin ardından ABD Büyükelçiliği’nden bir açıklama geldi. Büyükelçiliğin Twitter hesabından, “Bugün Büyükelçilik Twitter hesabından, yanlışlıkla bir tweet beğenilmiştir. Bu hatadan dolayı pişmanız ve her türlü karışıklık için özür diliyoruz” mesajı paylaşıldı.

AKP YANDAŞI GAZETEDE YAZARKEN ÜLKÜCÜLERİ ÇILDIRTMIŞTI!

Gazeteci Ergun Babahan 2011 yılında, AKP'nin yayın organı Star Gazetesi'nde, Bahçeli'yi zan altında bırakacak çok ağır ithamların olduğu "kaset" olaylarıyla ilgili değerlendirmede bulunmuş, Star Gazetesi önünde eylem yapan ülkücüler hükümetin talimatıyla gözaltına alınmıştı.

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2019, 22:41
YORUM EKLE