Abdulkadir Selvi'den 2. hamle!

Sedat Peker, Binali Yıldırım'ın oğlu Erkam Yıldırım'ın Venezuela'ya yeni uyuşturucu güzergahını düzenlemek için gittiğini söylemişti. Bu konuyu AKP'ye soramayan Abdulkadir Selvi, çareyi CHP'li vekile sormakta buldu

Abdulkadir Selvi'den 2. hamle!

CiddiGazete- Sedat Peker, Binali Yıldırım'ın oğlu Erkam Yıldırım'ın Venezuela'ya yeni uyuşturucu güzergahını düzenlemek için gittiğini söylemişti. Bu konuyu AKP'ye soramayan Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdulkadir Selvi, çareyi CHP'li vekile sormakta buldu.

Sedat Peker'in "Düşkün Abdulkadir" diye seslendiği Abdulkadir Selvi, eski Başbakan Binali Yıldırım'ın oğlu Erkam Yıldırım'ın da katıldığı Venezuela ziyaretinde yer alan CHP'li milletvekilinin konuşması gerektiğini söyledi.

Selvi'nin bugünkü yazısının ilgili kısmı şöyle:

"Türkiye-Venezuela Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Serkan Bayram dün Meclis'te 4-8 Aralık 2020 tarihleri arasında gerçekleştirdikleri resmi geziye ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Onları tekrar etmeye gerek duymuyorum ama buradan o gezide yer alan CHP İstanbul milletvekili Yüksel Mansur Kılıç’a bir çağrı yapmak istiyorum.

Sayın Kılıç, siz hem basın kartı sahibi bir medya patronu, hem de Meclis'te Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu üyesi olarak bu işleri iyi bilen birisiniz. Sizin de yer aldığınız gezide Türkiye ile Venezuela arasında "yeni uyuşturucu hattı" oluşturulduğu iddiaları var. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Katıldığınız gezide yeni uyuşturucu hattı oluşturulduğuna dair tanıklığınız var mı?

Ya da iddia edildiği gibi Türkiye ile Venezuela arasında bir uyuşturucu hattı oluşturulması yönünde bir çaba hissettiniz mi? Sayın Kılıç, sizin tanıklığınız çok önemli. Doğrusu neyse söyleyin de, biz de ne olup bittiğini anlayalım."

CHP'Lİ VEKİL DAHA ÖNCE AÇIKLAMA YAPTI

Yüksel Mansur Kılıç, geziyle ilgili daha önce yaptığı açıklamada şöyle demişti:

Biz giderken dört kişiydik. Uçakta Binali Yıldırım'ın oğlunu görmedim. Ancak aynı uçakta olduğumuz anlaşılıyor. Otelde otururken, baktım işadamlarıyla çok ilgileniyorlar. 'Kim bu?' dedim. Dediler ki 'Binali Yıldırım'ın oğlu.' Orada o kadar gördüm.

Maske ve kit kolisi görmediğini anlatan Kılınç, "Bana yardımdan söz edilmedi. Ben AKP'lilerle muhatap olmadım. Yıldırım'ın oğluyla diyaloğum olmadı" ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Seçim döneminde Cumhur İttifakını destekleyen ve mitingler düzenleyen Sedat Peker, paylaştığı son videoda eski başbakanlardan Binali Yıldırım'ın oğlu Erkam Yıldırım'ın Venezuela'ya yeni uyuşturucu güzergahını düzenlemek için gittiğini söylemişti.

Binali Yıldırım ise bu iddiayı reddederek, oğlunun söz konusu ülkeye yardım amaçlı test kiti ve maske götürdüğünü öne sürmüştü.

Yıldırım'ın söz konusu gezi dönemindeki gümrük kayıtlarında ise Venezuela'ya maske ve kit ihracatı olmadığını ortaya çıkarmıştı. Abdulkadir Selvi ise "test kiti ve maskelerin bir yolcunun yanında taşıyabileceği miktarda olduğu için gümrük kayıtlarında olmadığını" iddia etmişti.

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2021, 00:31
YORUM EKLE