Abdullah Gül'den Bahçeli'ye cevap

Abdullah Gül, Devlet Bahçeli’nin “Artık Güroymak’a Norşin diyen yoktur, o günler geçmiştir” sözlerine 2009 yılında gerçekleştirdiği ziyarete ait video görüntüsü ile cevap verdi

Abdullah Gül'den Bahçeli'ye cevap

CiddiGazete- 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cumhur İttifakı ortağı Devlet Bahçeli’nin, "Artık Güroymak’a Norşin diyen yoktur, o günler geçmiştir" sözlerine cevap verdi.

Abdullah Gül, Twitter’dan paylaştığı mesajda, "2009 yılında Bitlis, Güroymak (Norşin) ilçemizde halkımız Türk bayraklarıyla beni böyle kucaklamıştı.

Bütün vatandaşlarımın farklılıklarını zenginlik görerek, huzur ve refah için, bayrak ve vatan sevgisi zemininde bir araya gelmiştik" ifadelerini kullandı.

Gül, mesajına söz konusu ziyarete ait video görüntüsünü de ekledi.

BAHÇELİ NE DEMİŞTİ?

Devlet Bahçeli, dün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Gergeroğlu'nun milletvekilliği düşünce 'Gül'en yüzü asılan, HDP'nin kapatılmasıyla ilgili dava açılmasından rahatsızlık duyan 11. Cumhurbaşkanı'na diyeceğim de şudur: Artık Güroymak’a Norşin diyen yoktur, o günler geçmiştir. Gül diye dikeni yutturanlar kalmamıştır.

11. Cumhurbaşkanı'na tavsiyem, eğer çok üzüldüyse, HDP'ye veya CHP'ye katılması isabetli ve tutarlı bir davranış olacaktır. Hatta çok da yakışacaktır, nitekim tencere yuvarlanıp kapağını bulacaktır" ifadelerini kullanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2021, 13:02
YORUM EKLE