'Ada'yı Erdoğan ve Bahçeli açacak

27 Mayıs 1960 darbesinin yıl dönümünde yapılacak olan Demokrasi ve Özgürlükler Adası açılışını Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli birlikte gerçekleştirecek

'Ada'yı Erdoğan ve Bahçeli açacak

CiddiGazete- Eski Başbakanlardan Adnan Menderes ve arkadaşlarının idamıyla sonuçlanan yargılamaların yapıldığı Yassıada, Demokrasi ve Özgürlükler Adası haline getirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhur İttifakı ortağı Devlet Bahçeli’nin katılacağı törenle darbenin yıl dönümünde adanın açılışı gerçekleştirilecek.

103 bin 750 metrekarelik alana sahip adada demokrasi ve şehitler anıtı, açık hava müzesi, demokrasi parkı, sergileme alanları ile kafeterya ve restoranlar yer alıyor. Yargılamaların yapıldığı mahkeme salonu ise 27 Mayıs Müzesi'ne dönüştürüldü.

AKP İSTANBUL İL TEŞKİLATI’NA ÇAĞRI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP İstanbul İl Teşkilatı ile yaptığı video konferans görüşmesinde, "27 Mayıs'ta da bu yıl Yassıada'yı, Demokrasi ve Özgürlükler Adası olarak açıyoruz. Öncelikle 27'sinde dar kapsamlı bir açılış töreni yapacağız. Ondan sonra inanıyorum ki başta teşkilatımız olmak üzere, burayı ziyaret etmek suretiyle orada yapmış olduğumuz yatırımı, mimari çalışmayı yerinde görerek, inanıyorum ki bu ülkede demokrasiye kimin sahip çıktığını, özgürlüklere, haklara kimin sahip çıktığını bizzat yerinde görmeliyiz” demişti.

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2020, 18:06
YORUM EKLE