'Ağar'ın Beştepe'de ofisi var' iddiası

Saadet Partisi GİK Üyesi Lütfi Yalman, eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ın Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda ofisi olduğunu iddia etti

'Ağar'ın Beştepe'de ofisi var' iddiası

CiddiGazete- Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Lütfi Yalman, eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ın Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda ofisi olduğunu iddia etti.

Kanal 42 Televizyonu’nda yayınlanan ‘Sümen Altı’ programına konuk olan Lütfi Yaman, gazeteciler M. Enes Turbil ve Emre Özgül’ün gündeme ilişkin sorularını cevapladı.

Lütfi Yalman, özetle şunları söyledi:

“Devlet Bahçeli’nin sayın Cumhurbaşkanı hakkında söylediği laflara ben tahammül edemiyordum zamanında. Halâ da bunu kaldıramıyorum. Ama ne oldu da bu kadar ağır laflardan sonra bir araya gelindi? Bu sorunun cevabını bulamıyorum.

Devlet Bahçeli’nin ve Doğu Perinçek’in hükümetin ve Tayyip Bey'in yanında yer almasını ve desteklemesinin ne olduğunu bilemiyorum. Bir açıklama yapmak lazım. İktidarın nimetlerinden istifade ediyorlar.

Sayın Cumhurbaşkanı’nın devletteki atamalar konusunda yer yer rahatsız olabileceği kanaatindeyim. Bu siyasi değil, şahsi düşünce. Elbetteki rahatsız olduğu taraflar vardır.

Zaman zaman bazı bilgiler geliyor. Doğu Perinçek’in, Devlet Bahçeli’nin hatta Mehmet Ağar Bey'in bile Beştepe’de ofislerinin olduğu söyleniyor. Böyle iddialar var. Bunlar, değişik siyasi ortamlarda söyleniyor ve konuşuluyor.”

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2021, 06:11
YORUM EKLE