Ahmet Davutoğlu AKP’den istifa etti!

AKP’nin ihracını istediği ve bugün ihraç edilmesi beklenen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, ekibiyle birlikte istifa ettiğini duyurdu

Ahmet Davutoğlu AKP’den istifa etti!

CİDDİGAZETE

AKP’nin ihracını istediği ve bugün partiden atılması beklenen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, ekibiyle birlikte istifa etti. Davutoğlu'yla birlikte AKP'den ihraçları istenen eski vekiller Selçuk Özdağ, Ayhan Sefer Üstün ve Abdullah Başcı'nın yanı sıra AKP İstanbul eski il başkanı Selim Temurci de istifalarını açıkladı. Davutoğlu açıklamasında "Yeni bir siyasi hareketi inşa edeceğiz" dedi.

AKP hükümetlerinde 2 yıl Başbakanlık ve AKP Genel Başkanlığı, 5 yıl Dışişleri Bakanlığı yapan ve geçtiğimiz hafta 3 isimle birlikte ihraç istemiyle partisinin disiplin kuruluna sevk edilen Ahmet Davutoğlu, bugün partisiyle resmen yollarını ayırdı.

ATILMADAN BIRAKTI

Hakkında bugün çıkması beklenen ihraç kararı için “Ak Parti aldığı kararla kuruluş felsefesini ihraç ediyor” diyen Davutoğlu, partisine “Artık millete fayda ve çözüm üretemezler” sözleriyle yüklendi.

Eski Başbakan Davutoğlu, “İşletilen sürecin tüzük kurullarının uygulandığı bir işlem değil sonucu baştan yazılmış bir senaryo olduğu aşikardır. AK Parti tabanına kendi genel başkanının ihraç edildiğini görme üzüntüsünden kurtarmak için yıllarca alın teri verdiğimiz partimizden istifa ediyoruz” diye konuştu

Ahmet Davutoğlu, “Ak Partililere teşekkür ediyoruz ancak veda etmiyoruz. Tabelalar geçici ilkeler kalıcıdır” dedi.

YENİ PARTİYE DAVET

“Yeni bir siyasi yola çıkmak bizim içni tarihi bir sorumluluk ve milletimiz için yükümlülük haline gelmiştir” diyen Davutoğlu sözlerini, “Herkesi ortak akıl çerçevesinde bir araya gelmeye davet ediyoruz” diye noktaladı.

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2019, 10:29
YORUM EKLE