Ahmet Onay böyle 'gazi' oldu

Erdoğan'ın öptüğü, Sedat Peker'in araba hediye ettiği "15 Temmuz gazisi" Ahmet Onay'ın, o gece ayağının çizildiği, kan tuttuğu için fenalaştığı ortaya çıktı

Ahmet Onay böyle 'gazi' oldu

CiddiGazete- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın alnından öptüğü, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in araba hediye ettiği, maaş bağlanan, kamuda işe başlayan "15 Temmuz gazisi" Ahmet Onay'ın, o gece ayağının çizildiği, kan tuttuğu için fenalaştığı ortaya çıktı. Konuyla ilgili sosyal medyada, olay gecesinin videosu paylaşıldı.

15 Temmuz darbe girişiminde Atatürk Havalimanında "yaralandığı" belirtilen ve Recep Tayyip Erdoğan'ın yerde yatarken alnından öptüğü 18 yaşındaki Ahmet Onay, bir taraftan ağlarken, bir taraftan da "Fotoğraf çektiniz mi?" diye sordu.

O dönem Ahmet Onay'la ilgili çıkan haber şöyle:

Ailesiyle Esenyurt'ta yaşayan Onay, darbe girişiminden haberdar olduktan sonra arkadaşlarıyla Atatürk Havalimanına gitti. Onay, burada darbe girişimine karşı verdiği mücadele sırasında yaralandı. Yere yığılan Onay'ı, özel uçağı Atatürk Havalimanı'na inen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yanına giderek alnından öptü.

Cep telefonuyla çekilen bu görüntülerin sosyal medyada hızla yayılmasıyla Onay, darbe girişimine karşı duruşun sembol isimlerinden biri oldu.

Hastanedeki tedavisinin tamamlanmasının ardından meydanlarda "demokrasi nöbeti"ni sürdüren Onay, o gece yaşadıklarını AA muhabirine anlattı.

"YARALARIM AĞIR" DEDİ!

Öte yandan Ahmet Onay ismi, 15 Temmuz süreciyle ilgili dağıtılan kayıt dışı silahlarla ilgili gündeme geldi. Sedat Peker'in "şahit" gösterdiği Ahmet Onay, silahların Balat'taki kilise sokağında dağıtıldığında Onay'ın da orada olduğunu vurgulamasından sonra Onay, "Yaralarım ağır olduğu için araçtan inip ne olduğunu göremedim" demişti!

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2021, 00:48
YORUM EKLE