Ahmet Reyiz'den Akşener iddiası

İsrail'de ödüller alan MYP Genel Başkanı Ahmet Reyiz Yılmaz, Meral Akşener'in Koray Aydın tarafından ortaya konulan teşkilat başarısını kabullenemediğini söyleyerek, "Akşener’in hedefindeki isim Koray Aydın’dır" dedi. Aydın için PR yapan Yılmaz, cumartesi günkü toplantının da senaryo olduğu iddia etti

Ahmet Reyiz'den Akşener iddiası

Önceki yıllarda MHP Genel Başkanlığı'na aday olan, İsrail hükümeti tarafından yaptığı ticaretten dolayı ödüllendirilen MYP Genel Başkanı Ahmet Reyiz Yılmaz, kendisi gibi inşaat sektöründen gelen Koray Aydın'a sahip çıktı. İYİ Parti'de yaşananlarla ilgili açıklama yapan Yılmaz, Meral Akşener'in Koray Aydın tarafından ortaya konulan teşkilat başarısını kabullenemediğini iddia etti.

İYİ Parti ve Türk siyasetini sadece tribünden izleyen Yılmaz, Koray Aydın için PR yapmaktan geri kalmadı. İYİ Parti'yi değerlendiren Ahmet Reyiz Yılmaz, "Akşener'in hedefindeki isim Koray Aydın'dır. Kendisi ve yakın çevresi Kocaeli ile İzmir ekibi alınacak parti yardımı başta olmak üzere partide kontrolü elde tutmak için Koray Aydın’ı saf dışı etmek istiyorlar. Akşener, halkta karşılığı olan biri değil. Sözde kendisine ilgi varmış gibi senaryo ile evine insan toplatmıştır. Bu eski Doğru Yol geleneğidir. Amaç geri gelerek partiye dizayn vermektir" dedi.

"TEK HEDEF AÇIK VE NET KORAY AYDIN'DIR"

Akşener'in ilk önce geri dönmeyeceğini belirten MYP Genel Başkanı Yılmaz; "Akşener, güya dönmem, ayrıldım mesajları ile kendisine bir ilgi var görüntüsü sağlayarak amacı olan ekibi ile parti egemenliğini sağlamak istemiştir. Burada tek hedef ise açık ve net Koray Aydın’dır. Koray Aydın oradan ayrıldığı an ortada bir parti kalmayacak ve Akşener ile ekibi alınacak yardım üzerine oturacaktır. Buradan Türk milletine hayrı olacak bir iş çıkmaz" ifadelerini kullandı.

Koray Aydın'ın ülkücü olduğunu söyleyen Ahmet Reyiz Yılmaz, "Bahçeli için Koray Aydın tarafından yuhalatmaya yönelik bir kelime çıkmaz. Koray Aydın bütün ömrünü MHP içinde geçirmiş bir kurucu kişilik ve aktör olarak yılların geleneğinden kalma bir alışkanlığı refleks olarak kullanmıştır" dedi.

"AKŞENER KONUSUNDA UYARDIM"

Akşener'e sert eleştirilerde bulunan MYP Genel Başkanı Yılmaz'ın açıklaması şöyle: "Akşener mevcut oluşumda lider filan değildir. Orada teşkilat hareketinin lideri tüm Türkiye görmüştür ki Koray Aydın’dır. Koray Aydın katılmadan önce 30 kişi bir araya gelip partileşmeyi beceremeyenler şimdi İP hareketinde doğal liderlik sergileyen Koray Aydın’ı utanmadan ahlak dışı bir şekilde hedefe koymuşturlar. Bunların halkın karşısında yüzde bir bile kıymeti itibarı olmadıkları Koray Aydın’ın MHP çatısına yeniden dönmesiyle görüleceğinden de şüphem yoktur. Akşener ve ekibi konusunda Koray Aydın’ı uyardım. Akşener’in grupçu olduğunu, Koray Aydın’ın en başından kendisinin de güçlü bir ekibi olması gerektiğini kendisine hep söyledim. Ben 2009 yılında MHP çatısı altında genel başkanlığa adaylık süreci yaşarken, değişim hareketini isteyen ilk isimdim. O zaman bugünkü Akşener ve ekibi Bahçeli için elbise yırtıyor, benim MHP çatısından ihracım için borazancılık yapıyorlardı. Şimdi aynı isimlerin Koray Aydın’ı laf arasında söylediği sözle alakalı yaygara kopartmaları tam bir komedya."

YILMAZ'IN SÖYLEDİKLERİ DOĞRU DEĞİL

Öte yandan, MHP'deki tüzük gereği kongrede genel başkan seçimlerine katılabilmek için 40 delegenin imza vermesi gerekiyordu. Koray Aydın, genel başkanlığa aday olmuş ancak seçimlere girebilmek için gerekli imza sayısının yarısını dahi toplayamamıştı.

Devlet Bahçeli'nin Koray Aydın'a destek vermesine rağmen, Koray Aydın'ın Meral Akşener'e maddi katkı sözü ikili arasındaki buzları eritmiş, Devlet Bahçeli'yi siyaseten boşa düşürmek ve partinin ihtiyacı olan maddi desteği bulabilmek için Akşener, teşkilatların başına Koray Aydın'ı getirmişti.

24 Haziran seçimlerinde Meral Akşener ile İYİ Parti'nin aldığı oy arasındaki fark, teşkilatların başarısı değil, milletvekili listelerini tek başına hazırlayan Meral Akşener'e ülkücü tabanın gösterdiği tepkiden kaynaklandı.

YORUM EKLE