'AK Parti, Bahçeli ve Perinçek'in rotasına girdi'

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Diyarbakır’da yaptığı açıklamada, “Biz ayrıldıktan sonra AK Parti, Bahçeli ve Perinçek'in rotasına girdi” dedi

'AK Parti, Bahçeli ve Perinçek'in rotasına girdi'

CiddiGazete- Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Diyarbakır ziyareti sırasında “Ferhat Mehmetoğlu ile Soruyorum” programına konuk oldu.

Programda AKP’nin Cumhur İttifakı ortağı Devlet Bahçeli ile Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in “rotasına girdiğini” savunan Davutoğlu özetle şunları söyledi:

“Mesela kültürel haklar bağlamında Kürtçe'nin eğitim öğretimde kullanılmasını açık bir şekilde yazan tek parti biziz. Bu başlatılmıştı bile okullarda ama devam etmedi. Çünkü biz ayrıldıktan sonra AK Parti, Bahçeli ve Perinçek'in rotasına girdi.”

HDP’NİN KAPATILMASI

Ahmet Davutoğlu, terörle mücadele ve HDP’nin kapatılması konularında ise şu görüşleri dile getirdi:

“Terörle kamu düzeni içinde mücadele ederim ama siyasi alanda vatandaşlarımızın tercihlerine saygı duymamız lazım. Siyasi tutuklamaların hepsine karşıyım ama ben de dahil hiçkimse hukukun üzerinde değil. Hukukun objektif işlemesi lazım. HDP'nin kapatılmasına karşı tutum aldım. Amasız ve fakatsız parti kapatmaya karşıyız.”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Diyarbakır temasları sırasında Lice, Hani ve Kulp'ta vatandaşlarla bir araya geldi.

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2021, 16:48
YORUM EKLE