'Akıl akıl gel çengele takıl'

TBMM'deki grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, G20 zirvesine katılan Suudi Prens Selman'ı hedef aldı. Bahçeli konuşmasında, "Suudi Arabistan önce işlediği cinayetin hesabını versin" dedi. Bahçeli, Kılıçdaroğlu da seslenerek, "Akıl akıl gel çengele takıl" dedi

'Akıl akıl gel çengele takıl'

MHP lideri Bahçeli’nin konuşmasından satır başları:

Engelli kardeşlerimizin sorunlarının kökten çözülmesi gerekiyor. Yılın bir gününde değil her gününde engelli kardeşlerimizin yanındayız.

Kadınlara seçme seçilme hakkının verilişinin 84 yılındayız. 84 yıllık kazanımı konuşurken diğer yandan bitmeyen kadına şiddet ve istismarını konuşuyor olmamız acı verici. Akan kan durmadan, şiddet bitmeden, istismar son bulmadan seçme seçilme hakkında bahsetmek yersizdir.

G20 ZİRVESİNE TÜRKİYE KARARLI DURUŞUYLA DAMGA VURMUŞTUR

Sosyal gerginlikler, toplumsal karmaşalar, ticaret savaşları, ekonomik cepheleşmeler yoğunlaşmakta ve hatta yaygınlaşarak devam etmektedir. Beşeriyet hem birinci hem de ikinci dünya savaşı öncesi kutuplaşmaların benzerini yaşamaktadır. Avrupa diken üstünde, Kafkaslar kanayan yara, Ortadoğu yangın yeridir. Hakkaniyete saygı kalmamıştır. İçinde bulunduğumuz çağ huzursuzluk çağı olmaya namzettir. Sefalet, açlık, yoksulluk vahim bir tehdit durumuna ulaşmıştır.

İnsanlık ortak akılda buluşmazsa artan risk ve tehlikeler beşeriyete öğüterek yutacaktır. Bu sürecin kazananı küçük bir elit tabaka olacaktır. Bu şartlar altında 13. G-20 Zirvesi Arjantin’de toplanmıştır. Adil ve sürdürülebilir gelecek temasıyla toplanan G-20 Zirvesi’ne Türkiye damga vurmuştur. Sayın Erdoğan’ın hak ve adaleti gözetmeyen bir sistemin devam etmeyeceğine vurgu yapması çok önemlidir. Biz bu düşüncelere aynen iştirak ediyoruz. Fırat’ın doğusu, Kaşıkçı cinayeti takdir edilecek bir duruştur.

ABD, YPG’NİN DÜMEN SUYUNA GİRMİŞTİR

Türkiye-ABD müttefiktir. Ancak ABD mütteffiklik hukukuna duyarsızdır. Türkiye sınırının hemen dibinde Suriye’nin kuzey doğusunda gözlem noktaları tam bir rezelettir. ABD kimi kimden korumaktadır. PYD/YPG lehine gözcülük yapması ne hukukla, ne adaletle, ne de ittifak onuruyla bağdaşmaktadır. Türkiye hiç kimsenin himayesine ihtiyaç duymacak bir devlettir. Gözlem noktalarının kurulmasının amacı, Türkiye’yi izlemek, perdelemektir. Bunun adı terör ajanlığıdır, terörist seviciliğidir. Ok yaydan çıkmıştır. Gözlem noktalarından Türkiye’yi izleyen ABD derin bir çukurdadır. Bu devletin sabrı bir taşarsa herkes kaçacak delik arayacaktır.

SUUDİ ARABİSTAN ÖNCE İŞLEDİĞİ CİNAYETİN HESABINI VERSİN

Gözlem noktalarını finanse edecek Suudi Arabistan Allah’tan korkuyorsa önce işlediği vahşi cinayetin bedelini ödesin. Kılıç dansıyla belki bu günler kurtarılmış olabilir ancak bunların hiçbiri muhatabına onur sağlamaz, şeref katmaz. Gerek Suudi Arabistan’ın gerekse Birleşik Arap Emirliklerinin 15 Temmuz’a nasıl baktıkları sır değildir. Şimdi de ABD’nin gözüne girebilmek için terör örgütlerine destek vermeleri alçaklıktır, kepazeliktir.

Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na da seslenerek, "Akıl akıl gel çengele takıl" ifadesini kullandı...

AYRINTILAR GELİYOR...

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER