AKP Antalya adayı belli oldu iddiası

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, bugünkü 'Büyükşehir'de hedef ilçeler' başlıklı yazısında, AK Parti'de Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile yola devam kararı alındığını ileri sürdü

AKP Antalya adayı belli oldu iddiası

Muharrem Sarıkaya, bugünkü yazısında Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlere dair kulis bilgisini yazdı. "İstanbul Büyükşehir adaylığı ise kesinlik kazandı; TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ın adaylığı kesinleşti; hatta ilçeler üzerinde çalışma da başlamış. Kadir Topbaş'ın yerine İstanbul Büyükşehir'e getirilen Mevlüt Uysal için de farklı iddialar söz konusu. Bir ilden aday gösterileceği ileri sürülmekle birlikte, İstanbul'un bir büyük ilçesi için de ismi vurgulanıyor. Olmazsa kendisine yeni bir alanda görev verileceği de belirtiliyor" diyen Sarıkaya, şöyle devam etti:

"Uysal'ın da memleketi olan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için "marka ismimiz" diye anılan mevcut Başkan Menderes Türel ile yola devam kararı alınmış. Türel Ankara'ya davet edilerek Antalya ilçelerinde kimlerin aday gösterileceği, belediye meclisinde kimlerin yer alacağı gibi konular üzerinde çalışmalar yürütülmeye başlanmış. Antalya Valisi Münir Karaoğlu'nun da bir ilden aday gösterilmesi olasılığına atıf yapılıyor."

YORUM EKLE