AKP broşürünü almadı, gözaltına alındı

İYİ Parti Pendik eski kurucu üyesi Mine K., evine AKP broşürü vermeye gelen gence Andımız'ı sordu, ardından "Ben Türk milliyetçisiyim, AKP'ye oy vermem" dedi. Dört gün önce olan olaydan sonra Mine K., bu gece gözaltına alındı

CİDDİGAZETE

Olay, salı günü Pendik'te gerçekleşti. AKP broşürü dağıtan gençle evinin balkonundan konuşan İYİ Parti Pendik kurucu eski üyesi Mine K., "Çay, makarna var mı?" diye sordu. Broşür vermeye hazırlanan genç, çayın bittiğini, makarna dağıtmadıklarını söyledi.

Bunun üzerine K. gence, "Andımızı biliyor musun?" diye sordu. Andımızı bildiğini söyleyen gençten okumasını isteyen Mine K., olumsuz cevap aldı. Gençten aldığı broşürleri geri iade eden K., "Ben Türk milliyetçisiyim; AKP'ye oy vermem" dedi. Broşürleri Mine K.'dan mahçup bir şekilde alan genç, evin bahçesinden çıkarak uzaklaştı.

Olayın üzerinden dört gün geçtikten sonra, AKP broşürü dağıtan gençle K. arasındaki video, sosyal medyaya düştü.

Yandaş medyanın da abartmasıyla, çoğunlukla troll hesaplardan Mine K.'ya çok ağır hakaret ve küfürler yağmaya başladı. Videoyu sosyal medya hesabından kaldırmayan K., küfür ve hakaretlere de cevap vermedi.

Bu akşam Mine Koraş'ın evine giden polis ekipleri, genç kadını gözaltına alıp polis merkezine götürdü.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2019, 04:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER