AKP'de 'Boğaziçi' istifası

AKP Sarıyer Kadın Kolları İlçe Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Dr. Gamze Demirtaş, oğlu Doğu Demirtaş'ın, Boğaziçi Üniversitesi eylemlerinde yere Kabe görseli attığı gerekçesiyle tutuklanmasına tepki gösterip istifa etti

AKP'de 'Boğaziçi' istifası

CiddiGazete- AKP Sarıyer Belediye Meclis Üyesi ve Sarıyer Kadın Kolları Başkanı Dr. Gamze Demirtaş, iş yoğunluğu ve sağlık sorunlarını gerekçe göstererek görevlerinden istifa etti.

Gamze Demirtaş’ın oğlu Doğu Demirtaş, Melih Bulu'nun Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanmasına karşı öğrencilerin başlattıkları eylemde yere Kabe görseli attığı gerekçesiyle tutuklandı.

Demirtaş'ın yerine AKP'den Yıldız Didem Aykut meclis üyesi oldu.

CHP HEYETİ ÖĞRENCİLERİ ZİYARET ETTİ

CHP heyeti, Melih Bulu’nun Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanmasına karşı başlattıkları eylemde tutuklanan öğrencileri cezaevinde ziyaret etti ve ziyarete ilişkin hazırladığı raporda, öğrencilerin görüşlerine yer verildi.

BİRİNİN AİLESİ AKP'Lİ DİĞERİNİN MİLLİYETÇİ!

Selahattin Can Uğuzeş: Boğaziçi Fizik'te okuyorum. Doğu'yla yan yana iki hücrede yatıyoruz, sesle satranç oynuyoruz. İki önceki oyumu MHP'ye verdim. Babam iyi bir MHP'liydi, şimdi İYİ Partili. Biz rektöre karşı sergi yaptık. Lisede beş vakit namaz kıldım, Kabe meselesindeki hassasiyeti anlarım. Hukuksuz tutuklamayla gözdağı veremezler.

Doğu Demirtaş: Boğaziçi Fizik bölümünü kazandım. Ailem AK Partili. Annem Gamze Demirtaş, AK Parti'nin Sarıyer Kadın Kolları İlçe Başkanı. Kayyum rektöre karşı sesimizi duyuralım istedik. Bir yarışma yaptık, 400 eser geldi, ilk gelenler duvarlara asıldı, daha sonrakiler yere kondu. İnsanlar Kabe figürünün yerde olmasına sinirlendi, ertesi gün Kabe fotoğrafının asılmasını istedik. Eseri asan biz değiliz ama asılmasına ön ayak olan, asılmasını sağlayan kişileriz. Bakan Soylu bu kadar öğrenciyle nasıl helalleşecek?

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2021, 12:35
YORUM EKLE