AKP'den '15 vekil' açıklaması

AKP’li Bülent Turan, BBC Türkçe'nin ‘AKP'de Süleyman Soylu tartışması: 15 milletvekili rahatsızlıklarını parti yönetimine iletti’ haberi hakkında açıklama yaptı

AKP'den '15 vekil' açıklaması

CiddiGazete- AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, BBC Türkçe'nin ‘AKP'de Süleyman Soylu tartışması: 15 milletvekili rahatsızlıklarını parti yönetimine iletti’ başlıklı haberine ilişkin açıklama yaptı.

Bülent Turan, aralarında emniyet kökenli isimlerin de bulunduğu 15 milletvekilinin grup yöneticileriyle görüşerek rahatsızlıklarını parti yönetimine ilettiğine yer verilen haber hakkında Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

“15 mv rahatsızlıklarını parti yönetimine iletti”, “B.Turan’ın konuyla ilgili görev üstlendiği” kulis bilginiz doğru değil BBC Türkçe.

AK Parti her zaman hukuktan, adaletten ve hakkaniyetten yana olmuş; suç örgütleriyle kıyasıya mücadele etmiş bir siyasi harekettir. Dün olduğu gibi bugün de yarın da durduğu yer burasıdır.

Bu mücadeleyi yürütecek olan şüphesiz devletin ilgili birimleridir. Haberinize konu iddialar adalete intikal etmiştir. Ayrıca Sayın Bakan her türlü iddianın araştırılması için bizzat kendisi savcılara müracaat etmiştir. Kanaatimiz dedikodu ve söylentinin ötesinde hukuka tekabül eden hususların her bakımdan açığa çıkarılacağı ve kamu vicdanını tatmin edecek şekilde herkesle paylaşılacağı yönündedir. Hukuk devleti anlayışı esnasında her türlü şüphenin açığa çıkartılmasının önemi her türlü takdirin üzerindedir.

Ancak unutmayalım ki adaletin tesis edilebilmesinin bir gereği de dedikodu ve söylenti ile siyasal mühendislik yapma girişimlerinin önünün alınmasıdır. Bu hususlara dikkat etmek kanaatimizce sadece siyasilerin değil, tüm kesimlerin görevidir.

Bu konuda basının sorumluluğu ilkeli ve objektif haberlerle kamuoyunu bilgilendirmesinin kıymetli olduğu kanaatindeyim.

Basın ilkeleri çerçevesinde haberinizin bu anlayışla yeniden değerlendirilmesini dilerim."

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2021, 15:37
YORUM EKLE