AKP'den 'Çakıcı' açıklaması

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na tehdit ve hakarette bulunan Alaattin Çakıcı ile ilgili savcılık soruşturması başlatıldığını söyledi

AKP'den 'Çakıcı' açıklaması

CiddiGazete- AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na tehdit ve hakarette bulunan Alaattin Çakıcı ile ilgili savcılık soruşturması başlatıldığını söyledi.

Turan şu açıklamayı yaptı:

Çakıcı'nın tehdit mektubuna ilişkin savcılık soruşturma başlattı. Biz her türlü küfür ve hakarete karşıyız. Bizim duruşumuz bellidir.

Geçmişte aynı kişi Cumhurbaşkanımıza ve ailesine de hakaretler etmişti.

Sayın Kılıçdaroğlu bir tek kelime tepki koydu mu?

NE OLMUŞTU?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu grup konuşmasında, Cumhur İttifakı ortağı Devlet Bahçeli için "Çok sık eleştiriyor CHP’yi, ona o görev verilmiş bekçilik yaptığı için" demiş ve "Mafya liderlerini, uyuşturucu kaçakçıları serbest bırakıp düşünce suçlularını hapsetmekten vazgeçecek misin?" diye sormuştu.

Kılıçdaroğlu’nun bu sözlerinin ardından Çakıcı, Twitter hesabı üzerinden paylaştığı yazılı açıklamasında, CHP Genel Başkanı'na "Akıllı ol", "Vatan hainleri ile Bahçeli’yi bir kefeye koyarsan hayatının hatasını yaparsın" gibi tehdit içerikli ifadelerle seslenmişti.

Bunun üzerine Kemal Kılıçdaroğlu, Alaattin Çakıcı hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2020, 13:07
YORUM EKLE