AKP'den hanedana taziye ziyareti

AKP’li vekiller İffet Polat ve Serap Yahşi Yaşar, Şehzade Abdülkerim Dündar Osmanoğlu’nun vefatı dolayısıyla Harun Osmanoğlu'nu ziyaret etti. Erdoğan da taziye dileklerini telefonla iletti

AKP'den hanedana taziye ziyareti

CiddiGazete- Sultan II. Abdülhamid Han’ın 4. kuşak torunu olan Şehzade Abdülkerim Dündar Osmanoğlu, 18 Ocak 2021’de Şam'da hayatını kaybetmişti.

AKP İstanbul Milletvekilleri İffet Polat ve Serap Yahşi Yaşar, Abdülkerim Dündar Osmanoğlu’nun kardeşi ve hanedanın en büyüğü olan Harun Osmanoğlu'na taziye ziyaretinde bulundu.

Ziyaret esnasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Harun Osmanoğlu ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirerek taziye dileklerini iletti.

Erdoğan, Harun Osmanoğlu’nun eşi Farizet Osmanoğlu ve kızı Nurhan Osmanoğlu ile de görüştü.

İffet Polat sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Sultan Abdülhamid'in torunu Şam'da vefat eden Dündar Efendi için kardeşi ve hanedanın en büyüğü olan Harun Osmanoğlu'na taziye ziyaretinde bulunduk. Bu ziyarette Cumhurbaşkanımız telefonla baş sağlığı diledi. Sn. Cumhurbaşkanımızın doğum gününü kutladılar ve kendisine dua ettiler” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2021, 14:09
YORUM EKLE