AKP'den yeni düzenleme mesajı

AKP Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, "Evrensel insani değerlere uygun, toplumsal dokumuzu, manevi ve ahlaki değerlerimizi gözeten, herkesin hukukunu garanti altına alan düzenlemeler yapacağız" dedi

AKP'den yeni düzenleme mesajı

CiddiGazete- "İstanbul Sözleşmesi" olarak bilinen ve 2011 yılında Türkiye Cumhuriyeti'nin de imzaladığı "Kadınlara Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi", Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile feshedildi.

Fesih kararının ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan AKP Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, düzenlemeler yapılacağını duyurdu.

"ADINDAN ZİYADE İÇERİĞİNİN NE OLDUĞU ÖNEMLİ"

AKP'li Kaya'nın açıklamaları şöyle:

- Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın partimizin 19. kuruluş yıldönümünde söylediği "Artık kendi çerçevemizi kendimiz belirlememiz gerekiyor. Adına da 'Ankara Kriterleri' der, yolumuza devam ederiz" sözleri siyasetimize ışık tutuyor.

- Sözleşmenin adının ne olduğundan daha ziyade içeriğinin ne olduğu önemli.

- Evrensel insani değerlere uygun, toplumsal dokumuzu, manevi ve ahlaki değerlerimizi gözeten, herkesin hukukunu garanti altına alan düzenlemeler yapacağız.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2021, 03:44
YORUM EKLE