AKP ile CHP arasında “kız” kavgası

AKP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı konuşulan Zeybekci’nin “İzmir mahallenin en güzel kızı, kim istemez” sözlerine CHP’li vekiller tepki gösterdi

AKP ile CHP arasında “kız” kavgası

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekilleri Sevda Erdan Kılıç ve Murat Bakan, Adalet ve Kalkınma Partisi’nden (AKP) İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olacağı konuşulan Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Kurulu Başkanvekili ve eski Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin “İzmir mahallenin en güzel kızı, kim istemez? İzmir, Anadolu’nun en güzel kızı, doğuştan en güzel şehri… Sonradan biraz şey oldu ama… Hayırlısı olsun” sözlerine Twitter üzerinden tepki gösterdi.

NE DEDİLER?

İzmir Milletvekili ve Parti Meclis Üyesi Sevda Erdan Kılıç, “İzmir, demokrasinin, huzurun, barışın, hoşgörünün, kadını ve erkeğiyle birlikte güzel insanların kentidir. İzmir'in de, İzmirlinin de ne bu zihniyetle ne de bu bakış açısıyla işi olmaz” mesajını paylaşırken, Murat Bakan, “İzmir'e bir şey olduğu yok! Anadolu coğrafyasının en güzel 'kızı'dır İzmir. Yeter ki haddini bilmezlerin edepsizliğine maruz kalmasın!” sözleriyle Zeybekci’ye tepki gösterdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER