'AKP ile ittifak' açıklaması

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Yozgat Yenifakı Belediyesi'ni ziyaret etti. Akşener'le belediye başkanı arasında "AKP ile ittifak" diyaloğu yaşandı

'AKP ile ittifak' açıklaması

CiddiGazete- İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yurt gezileri kapsamında sabah saatlerinde Kayseri’ye hareket etti. Kayseri ziyareti öncesi Yozgat Yenifakıllı Belediye Başkanı Soner Yalçın’ı ziyaret eden Akşener, çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

İyi Partili Belediye Başkanı Yalçın, “Bazı vatandaşlar bize gelip AKP’ye geçecek misiniz? diye soruyor. Ben de onlara diyorum ki TKP’ye geçeriz AK Parti’ye geçmeyiz diye cevap veriyorum” dedi.

"BÖYLE BİR ŞEY KESİNLİKLE YOKTUR"

Bu ifadelerin üzerine Meral Akşener, Yalçın’a şöyle dedi:

"Ben de alıştım artık, siniri bozulan kaş göz işareti yapıyor, böyle bir sistem bu. Bu parti kurulduğundan bu yana ben yaşadım. Sizler de yaşayacaksınız. Dolayısıyla böyle bir şey yok. Ben kendi adıma da söyleyebilirim böyle bir şey yok. Kesinlikle yoktur."

ÜMİT ÖZDAĞ DİSİPLİNE SEVK EDİLMEYECEK

Kayseri'nin İncesu ilçesinde gazetecilere açıklama yapan Akşener, 20 Ocak 2020'den itibaren ilçe ilçe gezdiğini belirterek, "Esnaf gezme sebebim oy istemek değil. Unutulmuş esnafı görüyor, esnafı dinliyor, sorunlarını Meclis’e getiriyoruz. Pandemi sürecinde İç Anadolu’yu gezdim. Özellikle çiftçilerin, süt üreticilerinin, besicilerin çok büyük derdi var. Esnafın derdi var. Dertleri dinleyerek kamuoyuna sunuyorum" dedi.

İYİ Parti milletvekili Ümit Özdağ'ın İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu hakkındaki "FETÖ’cü" suçlamasıyla başlayan tartışmalarla ilgili soru üzerine Akşener, şöyle dedi:

"Bu konu medyanın ilgisini çekiyor ama vatandaşın derdi başka. Sosyal medya ya da medya ile dert paylaşmak yerine açıp telefon veya bir araya gelip yüz yüze konuşulsa daha iyi olurdu. Bu yapılamadı ama kamuoyuna mal oldu. Vatandaşın derdi ile hiç yan yana gelmiyor. Vatandaş bize bunu sormuyor. Vatandaş oğlunun Türkiye'yi terk etmek istediğini ağlayarak dert yanıyor. 'Derdimizi Meclise taşı' diyorlar. Görelim Mevlam neyler eylerse güzel eyler. Buğra Bey kendisi ile ilgili iddia sahiplerinin hukuk yolu ile iddialarını ispatlamaları için fırsat tanıyor. İddia sahipleri gidecek mahkemede bilgi belgeyi bildirecekler, mahkeme karar verecek. O zaman akla kara birbirinden ayrılacak."

Meral Akşener, gazetecilerin soruları üzerine Ümit Özdağ'ın disiplin kuruluna sevkiyle ilgili de değerlendirme yaptı. Akşener, daha önce Ciddigazete.com'un da duyurduğu gibi Ümit Özdağ'ın disiplin kuruluna sevkinin söz konusu olmadığını söyledi.

Meral Akşener'e, "üstü çizilecekler" listesinde yer alan Aksaray Milletvekili Ayhan Erel de eşlik etti.

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2020, 14:30
YORUM EKLE