AKP'li 2 başkan görevden alındı

Haklarında yürütülen soruşturma kapsamında AKP'li Elbistan Belediye Başkanı Durmuş Küçük ile Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, İçişleri Bakanlığı'nca görevlerinden uzaklaştırıldı

AKP'li 2 başkan görevden alındı

İçişleri Bakanlığı'ndan, haklarında yürütülen soruşturma kapsamında Elbistan Belediye Başkanı Durmuş Küçük ile Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar'ın görevlerinden uzaklaştırıldığı bildirildi.

ÇOK SAYIDA DAVASI VAR

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesi Belediye Başkanı Durmuş Küçük, İçişleri Bakanlığı kararı ile görevinden alındı. 2 yıl önce AKP'den ihraç edilen Küçük'ün görev süresi boyunca hakkında çok sayıda dava açıldığı öğrenildi.

Elbistan Belediye Başkanlığı görevini iki dönemdir yürüten Durmuş Küçük, 2016 yılında; "7 Haziran ve 1 Kasım genel seçimlerinde parti programlarına kasıtlı olarak katılmama, parti aleyhinde sözlü ve fiili davranışlarda bulunmak ve AK Parti ilkeleri ile bağdaşmayan tutum ve davranışlar sergilemek" suçlarıyla disiplin kurulu tarafından partiden ihraç edildi.

İçişleri Bakanlığı'nın bugün yaptığı açıklamayla görevden alınan Durmuş Küçük hakkında farklı suçlamalarla 200'e yakın dava açıldığı öğrenildi. Farklı konularda hakkında açılan davaların devam ettiği öğrenilen Küçük'ün, hangi davaya ilişkin olarak görevden alındığı ise öğrenilemedi. Kahramanmaraş dışında olduğu öğrenilen Rüstem Küçük, konuya ilişkin kendisini arayanların telefonlarını ise yanıtsız bırakıyor.

MÜFETTİŞ İNCELEMESİNİN ARDINDAN

İlçede 2 dönem AKP İlçe Başkanlığı görevinde bulunan ve 2014'teki yerel seçimde Ünye Belediye Başkanı seçilen avukat Çamyar'ın görevden uzaklaştırılması kararının, belediyedeki müfettiş incelemesinin ardından alındığı öğrenildi. Bakanlıkça görevlendirme yapılıp, 3 hafta kapsamlı inceleme gerçekleştirildiği ve geçen hafta belediyeden ayrılan 2 müfettişin raporu doğrultusunda Çamyar'ın görevden uzaklaştırıldığı belirtildi. Çamyar'ın görevinden uzaklaştırılmasında, müfettişlerin raporundaki tespitlerin etkili olduğu öğrenildi. Müfettiş incelemesine ve raporlarına ilişkin Çamyar dahil olmak üzere hiçbir belediye yetkilisiyle bilgi paylaşımında bulunulmadığı kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2018, 01:38
YORUM EKLE