AKP'li vekile 'Osman Öcalan' tepkisi

AKP Kayseri Milletvekili Hülya Atçı Nergis'in, "Osman Öcalan Türkiye'ye gömülebilir" sözlerine şehit yakınları ve gaziler büyük tepki göstererek istifa çağrısı yaptı

AKP'li vekile 'Osman Öcalan' tepkisi

CiddiGazete- AKP Kayseri Milletvekili Hülya Atçı Nergis, ETV Kayseri televizyonunda "Abdullah Öcalan'ın kardeşi Osman Öcalan öldü. 'Türkiye'ye gömülmesini istiyoruz' diye bir açıklama yapıldı. Siz bununla ilgili neler söylersiniz?" sorusuna "Bu konuyu devletin yetkili kurumları değerlendirir. Benim için, yani ben, şu aşamada, Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşı, öyle bir talebi var ise gömülebilir yani gömülmesinde ben bir sakınca görmüyorum" diye cevap verdi.

"ÖLÜMÜNÜ SEVİNÇLE KARŞILADIK"

Şehit Yakınları ve Gaziler Derneği tarafından sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

- Hain terör örgütü içerisinde yıllarca askerimize, polisimize kurşun sıkarak; ellerinde şehitlerimizin kanı olan; bebek katili Abdullah Öcalan'ın kardeşi olan Osman Öcalan'ın gebermesini Şehit aileleri ve Gaziler olarak büyük bir sevinçle karşılamıştık.

- Bizler geberen eli kanlı teröristin şehitlerimizin kanı ile sulanan Aziz vatan toprağına gömülmesine asla müsaade etmeyeceğimizi söylerken, Kayseri Milletvekili Hülya Nergis hanımefendi yerel bir TV kanalındaki programda geberen soysuzun leşinin Türkiye’ye getirilmesi ile ilgili sorulan bir soruya cevaben, bu vatan için bedel ödeyen şehitlerimizin ruhunun incinmemesi için topraklarımızda istemiyoruz, demesini beklerken 'Türk vatandaşı gelmesinde bir sakınca görmüyorum. Benim için bir sıkıntı yok' demesi bizleri derinden üzmüştür.

AKP'Lİ VEKİLE İSTİFA ÇAĞRISI

İstifa çağrısında bulunan Şehit Yakınları ve Gaziler Derneği, "Vatan için, bayrak için bedel ödeyen ve bu vatanı karşılıksız seven bizler için, bir itin gelmesi Şehit Aileleri ve Gaziler için büyük bir sıkıntı büyük bir sorundur. Milletvekili Hülya hanım vatan ve bayrak için acı çekmediği için önemli olmayabilir. Bizleri sözleriyle inciten Hülya hanımı şiddetle kınıyoruz. Milletvekilliğinden istifa etmelidir. Nokta... ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2021, 10:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman GÜLER
Osman GÜLER - 2 hafta Önce

Haftanin cuma gunleri ve onemli gunlerde gidip fatiha okumak istiyor da onun içindir.