banner395
banner424

AKP'lilerden MHP'liye feci dayak

Kırşehir'in Mucur ilçesinde dün, Cumhur İttifakı'nı sarsacak bir olay yaşandı... MHP adayını dövmeye giden 15 araçlık grup, yanlışlıkla adayın kardeşini dövüp hastanelik etti...

Kırşehir'in Mucur ilçesinde dün, Cumhur İttifakı'nı sarsacak bir olay yaşandı...

Dün gece 22.30 sıralarında MHP'nin Mucur Belediye Başkan Adayı Hasan Hüseyin Köşker’in, MHP'li encümen adayının evine ziyaret gerçekleştirdiği sırada yaşanan olaylar ilçede gerilim yarattı.

MHP’li Hasan Hüseyin Köşker’in ev ziyaretinde olduğu sırada, kardeşi Hulusi Köşker’in de ağabeyinin yanına destek olmaya giderken pusuya düşürüldüğü ifade edildi. 15 araçla yaklaşık 50-60 kişilik bir grubun saldırısına uğrayan Hulusi Köşker, hastanede tedavi altına alındı. Saldıran grubun, Hulusi Köşker’i MHP’li aday Hasan Hüseyin Köşker ile karıştırdığı belirtildi.

Saldırıda, Hulusi Köşker de kırıkların bulunduğu, bir başka kişinin elinin kırıldığı, bir diğer kişinin ise kafasına aldığı darbeden ötürü hafıza kaybı yaşadığı aktarıldı.

Öte yandan, olaylarda, dört el silah sesinin de duyulduğu iddia edildi.

"AKP'NİN ADAYI NEREDE İÇKİCİ TAKIMI VAR YANINA TOPLAMIŞ..."

Odatv’ye konuyla ilgili bir açıklama yapan Hulusi Köşker, AKP’lilerin kendi adayı dışında hiçbir partiyi seçim çalışmaları için ilçede gezdirmediğini ve diğer adayların insanlarla iletişim kurmasını engellemeye çalıştıklarını aktardı.

Hulusi Köşker olayla ilgili şu açıklamayı yaptı:

"Ben Ankara’da devlet memuruyum, ağabeyime yardımcı olmak için gelmiştim.

Burada bir gruplaşma var. AKP’liler kendileri dışında adayı gezdirmeyip, sıkıştırarak böyle bir uygulama yapıyorlar. Ağabeyim ev gezisindeyken bana da mesaj geliyor. Ben de yürüyerek yanına giderken, 15 kadar arabayla bir anda saldırıya uğradım. Aslında saldırıyı ağabeyim Hasan Hüseyin Köşker’e kurmuşlar ama karıştırıyorlar bana saldırıyorlar, kumpas kurdular. Ben şu an Kırşehir Devlet Hastanesi'nde yatıyorum, 50-60 kişinin saldırısına uğradım. Ne zaman taburcu olacağımı bilmiyorum.

Demokratik bir ortam yok, baskı oluşmuş durumda. Adayların rahat gezmesini, insanlarla iletişim kurmasını engellemeye çalışıyorlar. AKP’nin adayı nerede içkici takımı var yanına toplamış..."

Hulusi Köşker'in hastane raporu şu şekilde:

"ALKOLLÜ GENÇLERİN YAPTIĞI BU OLAYI..."

Hulusi Köşker'in iddialarını, AKP Mucur İlçe Başkanı Oğuzhan Gündüz yalanladı. AKP'li Gündüz, yaşanan olaylar için "münferit" ifadesini kullandı.

“Konu yargıya intikal eden bir konu ve konu ittifaka zarar vermek için kullanılacak bir konu. O yüzden benim görüş bildirme durumum yok, yargı kararı verecektir" diyen Gündüz, "Bu münferit bir olaydır. Alkollü gençlerin yaptığı bu olayı biz de tasvip etmiyoruz. Saldıranların bizimle bir ilgisi yok" dedi.

“YALANDA ERDOĞAN’I GEÇTİ”

31 Mart yerel seçimlerinde, Mucur da; AKP’den Atılgan Yılmaz, MHP’den Hasan Hüseyin Köşker, İYİ Parti’den Umut Şahin, Saadet Partisi’nden Ahmet Erganlı ve DSP’den Hayrettin Özgenç belediye başkanlığı için yarışıyor.

AKP’nin Mucur Belediye Başkan Adayı Atılgan Yılmaz ise daha önce birçok kez tartışmalarla gündeme gelmişti.

1999 yılındaki seçimlerde Büyük Birlik Partisi’nden Kırşehir Mucur Belediye Başkan Adayı olan Yılmaz, 2004 seçimlerinde AKP’den belediye başkanı seçildi. 2009 yerel seçimlerinde ise, MHP'li Ali Şahin'e çok az oyla kaybeden Yılmaz, 2014 yılında AKP’den aday adayı oldu. Aday gösterilmeyince Saadet Partisi’ne geçen Yılmaz, o dönem konuşmalarında AKP’ye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çok sert sözler sarf etmişti. 2014 yılındaki yerel seçimlerde MHP'li Ali Şahin'in ardından ikinci olan Yılmaz, o dönem AKP’nin Mucur Belediye Başkan Adayı için, “Yalanda Erdoğan’ı geçti” ifadelerini kullanmıştı. Yılmaz, şimdi yeniden AKP’den Mucur Belediye Başkan Adayı oldu...

İşte Atılgan Yılmaz’ın, Saadet Partisi’ndeyken, Erdoğan için kullandığı ifadeler:

Yine, Atılgan Yılmaz, geçen ay yaptığı bir konuşmada MHP'li Mucur Belediyesi'ni hedef almıştı. Yılmaz, daha çok istihdam için Mucur Belediyesi'nin AKP'li olması gerektiğini belirtmişti. Yılmaz ayrıca, İŞKUR İl Müdürü M. Ülgen Kaya’nın, “Sen başkan olursan 150 kişiyi belediyeye alırız” dediğini de aktarmış, sözleriyle tartışmalara neden olmuştu.

OLAYLAR BUGÜN DE DEVAM ETTİ

Öte yandan, olayların bugün de devam ettiği ifade edildi.

Adliye önünde kalabalık grupların bir araya geldiği ve ilçede gerginliğin çok yüksek olduğu ifade edildi. Olaylarla ilgili olarak 11 kişinin gözaltında olduğu belirtildi.

Adliye önüne Kırşehir Valisi İbrahim Akın’ın gelerek, grupları yatıştırmaya dönük bir konuşma yaptığı, ancak başarılı olamadığı da aktarıldı.

İşte adliye önünde toplanan gruplar:

Kaynak: Odatv

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2019, 11:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner84