AKP'lileri kızdıracak T.C. hamlesi

Çankırı'da MHP'li Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen'in talimatı üzerine belediye tabelasına Türkiye Cumhuriyeti'nin kısaltması olan "T.C." ibaresi eklendi. Kütahya'da ise MHP'li başkanın ilk talimatı "Atatürk Anıtı'nı depodan çıkarın belediye önüne yerleştirin" oldu

AKP'lileri kızdıracak T.C. hamlesi

31 Mart’taki seçimde, yüzde 46’lık oy oranıyla Çankırı Belediye Başkanlığı koltuğuna MHP'li İsmail Hakkı Esen oturdu. Çankırı’daki bu değişim, belediye binasının girişinde yer alan tabelaya da yansıdı.

AKP döneminde "Çankırı Belediye Sarayı" olarak değiştirilen tabela, MHP'nin 15 yıl sonra belediye başkanlığını yeniden kazanmasının ardından "aslına" dönüştürüldü.

Belediye Başkanı Esen'in talimatı üzerine dün gece saatlerinde belediye tabelasına Türkiye Cumhuriyeti’nin kısaltması olan "T.C." ibaresi yeniden eklendi, "saray" ibaresi çıkarıldı.

“BİN CİHANA DEĞİŞMEM ŞU ÖKSÜZ TÜRKLÜĞÜMÜ”

Değişimi sosyal medya hesabından duyuran Başkan Esen, paylaşımında, Hüseyin Nihal Atsız’ın mısralarına yer verdi. “Saraylarda süremem dağlarda sürdüğümü, Bin cihana değişmem şu öksüz Türklüğümü” diyen Esen, yeni tabelanın Çankırı’ya hayırlı olmasını diledi.

KÜTAHYA BELEDİYE BAŞKANI DA ATATÜRK ANITI’NI DEPODAN ÇIKARDI

Benzer bir haber de Kütahya’dan geldi. MHP'li Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, 2014'te AKP'li başkan döneminde depoya kaldırılan Atatürk Anıtı'nın yeniden belediye önüne konulması için talimat verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER