AKP-MHP düellosu başladı

MHP Genel Başkan Yardımcısı'ndan AK Partili Ömer Çelik'e cevap: Bahçeli de bizim kırmızı çizgimizdir

AKP-MHP düellosu başladı

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'in, "Cumhurbaşkanımıza saygı kırmızı çizgimizdir" sözlerine, "MHP'nin kırmızı çizgisi de Devlet Bahçeli'dir" cevabını verdi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'in, "Bahçeli'nin açıklamaları siyasi nezakete uymadı. Bahçeli'nin sözleri yanlıştır. Cumhurbaşkanımıza saygı kırmızı çizgimizdir." sözlerine sosyal medyadan cevap verdi. Yalçın, "'Cumhurbaşkanımıza gösterilmesi gereken saygı AK Parti'nin kırmızı çizgisidir.' diyenlere cevabımız; MHP'nin kırmızı çizgisinin, Milliyetçi Hareketin lideri Devlet Bahçeli olduğunu hatırlatmak şeklinde olacaktır" dedi.

MHP'li Semih Yalçın'ın açıklamalarından satırbaşları:

"ÇELİK, ORTAYA ÇIKAN ŞÜPHE VE BELİRSİZLİĞİ GİDERMEYE ÇALIŞMIŞTIR"

Sayın Cumhurbaşkanının af konusundaki son beyanlarına MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli tarafından Twitter üzerinden karşılık verilmesi üzerine AK Parti Sözcüsü Çelik, alelacele bir basın toplantısı düzenleyerek ortaya çıkan şüphe ve belirsizliği gidermeye çalışmıştır.

"ÇELİK'İN AÇIKLAMALARI YENİ BİR TARTIŞMA KAPISI ARALAMIŞTIR"

Sayın Çelik'in açıklamaları, MHP lideri Sayın Bahçeli ve çalışma arkadaşlarının kafasında beliren soru işaretlerine cevap oluşturmadığı gibi, yeni bir tartışma kapısı aralamıştır.

"BAHÇELİ'NİN, TWİTTER'DAN YAPTIĞI SON AÇIKLAMA LAF OLSUN DİYE KALEME ALINMAMIŞTIR"

Sayın Devlet Bahçeli'nin Twitter'dan yaptığı son açıklama, sellemehüsselam yazılmamış, laf olsun diye kaleme alınmamıştır. Sayın Erdoğan tarafından yapılan açıklamaya cevap mahiyetindedir.

Twitter'da yer alan cümlelerinde de Sayın Erdoğan'ın şahsını hedef alan bir ifade kullanılmamış, doğrudan kendisinin sarf ettiği sözler analiz edilmek suretiyle cevap verilmiştir.

"GENEL BAŞKANIN SÖZLERİ, CUMHURBAŞKANI'NIN SÖYLEDİĞİ İDDİA EDİLEN SÖZLERİNEDİR"

Sayın Genel Başkanımızın sözleri, Sayın Cumhurbaşkanı'nın bizatihi şahsına yönelik olmayıp söylediği iddia edilen sözlerine ve ifadelerinedir. MHP'nin değerlendirmeleri, işte bu doğrultuda net bir siyasi tavrın ortaya çıkmasını temin etmek üzere kamuoyuna yansıtılmıştır.

"AK PARTİ SÖZCÜSÜNÜN İFADELERİNİ ŞİDDETLE REDDEDERİZ"

AK Parti sözcüsünün, "Sayın Devlet Bahçeli'nin Cumhurbaşkanımıza karşı kullandığı ifadeler siyasi nezaket, nezahet ve yüklenen sorumluluğa uygun bir yaklaşım olmamıştır" şeklindeki ifadelerini şiddetle reddederiz.

Bu ülkede hiç kimse Sayın Genel Başkanımıza nezaket dersi vermeye kalkamaz. Sayın genel başkanımızın Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı makamına gösterdiği saygı milletimizin malumudur.

"MHP'NİN KIRMIZI ÇİZGİSİ DEVLET BAHÇELİ'DİR"

Bununla birlikte Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan'ın ittifak ve af konusundaki açıklamalarıyla parti sözcülerinin beyanları arasındaki belirgin sezgi, seviye ve anlayış farkı partimizce görmezden gelinmemiştir.

'Cumhurbaşkanımıza gösterilmesi gereken saygı AK Parti'nin kırmızı çizgisidir' diyenlere cevabımız; MHP'nin kırmızı çizgisinin, Milliyetçi Hareketin lideri Devlet Bahçeli olduğunu hatırlatmak şeklinde olacaktır.

YORUM EKLE