AKP, 'TOGO' topuna girmedi!

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK toplantısı sonrası gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik, Ankara'daki imar yolsuzluklarıyla ilgili soruya kaçamak cevap verdi

AKP, 'TOGO' topuna girmedi!

CiddiGazete

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK toplantısı sonrası gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ömer Çelik, Sinan Aygün'ün Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş hakkındaki iddialarına ilişkin, "Biz, kim kime ne demiş, kim haklı, kim haksız bilemeyiz. Cumhuriyet Halk Partisi ile ilgili bir gündemdir" açıklamasında bulundu. Çelik, Bülent Arınç’ın Melih Gökçek ile ilgili “Ankara'yı parel parsel sattı” sözlerini hatırlatarak, İçişleri Bakanlığı'nın o dönemde aynı hassasiyeti neden göstermediğine ilişkin soruya da kaçamak cevap verdi.

Açıklamalarının ardından basın mensuplarının sorularını cevaplayan Ömer Çelik'e, ATO eski Başkanı Sinan Aygün'ün, sahibi olduğu TOGO Kuleleri'yle ilgili olarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş hakkındaki iddiaları soruldu.

'PARSEL PARSEL' HUKUK İÇERİSİNDEKİ TASARRUF!

Çelik, "Yaşanan olay 15 temmuz gecesi yapılan bir imar değişikliğiyle ortaya çıkıyor. Bu tartışmalarla ilgili o dönem genel merkeze gelen bir bilgi var mıydı?" sorusuna, "Sadece basından izliyoruz. Bu konuda kapsamlı, ayrıntılı bir açıklama yapması gereken taraf Cumhuriyet Halk Partisi'dir. Biz, kim kime ne demiş, kim haklı, kim haksız bilemeyiz. Cumhuriyet Halk Partisi ile ilgili bir gündemdir. Cumhuriyet Halk Partisi yönetiminin kamuoyunu tatmin edici bir açıklama yapması gerekir" şeklinde cevap verdi.

Aynı gazetecinin konuyla ilişkili olarak, Bülent Arınç’ın Melih Gökçek ile ilgili “Ankara'yı parel parsel sattı” sözlerini hatırlatarak, İçişleri Bakanlığı'nın o dönemde aynı hassasiyeti neden göstermediğine ilişkin sorusuna, "Müfettiş görevlendirilmesini bilemem. Hukuk içerisindeki tasarruf" cevabını verdi.

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2019, 14:01
YORUM EKLE