AKP'ye ilk darbe EYT'den geldi

MHP ile AKP arasındaki "Cumhur İttifakı"nın sona ermesinin ardından, AKP'ye ilk darbe EYT'den geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Olmaz" diyerek eleştirdiği "Emeklilikte Yaşa Takılanlar" önergesinin Meclis genel kurulunda görüşülmesi AKP'ye rağmen kabul edildi

AKP'ye ilk darbe EYT'den geldi
banner654

CİDDİGAZETE

İYİ Parti’nin verdiği EYT önergesi genel kurulda bugün oylandı. Tüm muhalefet partilerinin desteğini alan önerge, genel kuruldan geçti. Araştırma önergesine AKP'li milletvekillerinden 135 ret oyu gelirken, CHP, HDP, MHP ve İYİ Parti'den 145 milletvekili kabul oyu verdi.

Önümüzdeki süreçte TBMM genel kurulunda önergeye ilişkin görüşmeler yapılacak, ardından da bir oylama daha gerçekleşecek. Bu oylamada da genel kuruldan destek gelirse, "Emeklilikte Yaşa Takılanlar"ın emekli olmalarının önü açılacak.

TÜM MUHALEFET DESTEKLERSE AKP ENGELLEYEMEZ

TBMM’deki mevcut sandalye dağılımı, AKP’nin Meclis genel kurulunda CHP-HDP-MHP ve İYİ Parti’nin birlikte desteklediği herhangi bir önerge, karar ya da kanunu durdurmaya yetmiyor. 600 kişilik Meclis’te AKP’nin 295 oyu yeterli çoğunluğu sağlayamıyor.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2018, 09:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER