AKP’de görev değişikliği bekleniyor

AKP Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, “Önümüzdeki günlerde görev değişiklikleri olacak. Bir kısım istifalar olacak” dedi

AKP’de görev değişikliği bekleniyor

CİDDİGAZETE

7. olağan büyük kongre sürecine giren AKP'de önümüzdeki günlerde bazı görev değişiklikleri bekleniyor.

Açıklama NTV canlı yayınında soruları cevaplayan AKP Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir'den geldi.

Kongrenin kendileri için "muhasebe" dönemi olduğunu söyleyen Kandemir, "Bu kongre diğerlerinden farklı. Seçimlerin bize söyledikleri var. Yeni bir tazelenme ihtiyacı var. Önümüzdeki günlerde görev değişiklikleri olacak. Bir kısım istifalar olacak. Bazı arkadaşlarımız bulundukları görevlerden istifa edip başka görevler alacaklar. Bu büyük ailede kuşkusuz görev değişiklikleri olacak. Yeni ekip ve arkadaşları göreceğiz AK Parti vitrininde" diye konuştu.

BÜYÜK KONGRE 2021’DE

Kandemir, gerçekleşecek istifaların da "yenilenme" süreci kapsamında değerlendirilmesi ve altında başka neden aranmaması gerektiğinin altını çizdi.

AKP kadrolarındaki kadın sayısının da artacağını belirten Erkan Kandemir, büyük kongrenin de planlandığı gibi 2021 yılında yapılacağını kaydetti.

KONGRE SÜRECİ

26 Nisan 2020’ye kadar 970 ilçe kongresinin tamamlanması öngörülüyor. 1 Haziran 2020’de başlayacak il kongrelerinin ise 27 Eylül 2020’ye kadar tamamlanması planlanıyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2019, 11:26
YORUM EKLE