AKP'den asgari ücret ve EYT açıklaması

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, 2022 yılında uygulanacak asgari ücret, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ve 2023 seçimleri hakkında açıklama yaptı

AKP'den asgari ücret ve EYT açıklaması

CiddiGazete- AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, tv100’de Pınar Işık Ardor’un sunduğu ‘Pazar Siyaseti’ programına konuk oldu. Cahit Özkan, asgari ücret, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ve 2023 seçimleri konularında açıklamalarda bulundu.

Özkan özetle şunları söyledi:

ASGARİ ÜCRET

"Salgının bütün sosyal ve ekonomik sıkıntılarını bertaraf edecek yeni müjdelerimiz olacak. Asgari ücret düzenlemesi için bir rakam belirtemem. Birçok çalışma gerektiren bir konu bu. Alım gücü kuvvetlenecek. Vatandaşımızın yüzünü güldürecek bir rakam olacak.

Salgının ekonomik etkilerini sıfırlayacak, salgın öncesi dönemdeki ekonomik ortamı inşaa edecek, vatandaşlarımızın ekonomik sıkıntılarını gidecek bir rakam olacak."

EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR

"’Emeklilik maaşıyla geçinilmesi mümkün değil’, bu tarz cümleler duyuyoruz. Biz de bunları duyuyorsak, Almanya nasıl bir emeklilik sistemi uyguluyorsa onu yapmamız lazım. Emeklilik sistemimiz Türk tipi olacak, refahımız Almanya gibi olacak. Bunu dünyada başarabilen başka bir ülke yok. EYT'liler bizim milletimizin meselesidir. 90'ların popülist düzenlemesine dönüp, yine gençlerimizi verimli olduğu çağlarda emekliliğe sevk etmek ve emeklilik maaşıyla geçinemedikleri bir emeklilik düzenlemesinin hayata geçirmekse biz bunu yapmayacağız. Fakat 'önceden çalışma hayatına girmiş, staj yapmış ama sigortalılığa dahil edilmemiş' gibi konularda değerlendirme ve çalışma yapılabilir. Eski düzene dönersek milltimize zarar veririz."

2023 SEÇİMLERİ

"2023 seçimi AK Parti'nin ve Cumhur İttifakı'nın en yüksek oy oranına ulaştığı seçim olacak."

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2021, 17:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
lüzumsuz
lüzumsuz - 4 hafta Önce

akp grup başkan vekilin tv100'deki konuşmasına bakıldığında eyt ile ilgili çalışma yapmadıkları ortaya çıkıyor. Bunlar basın vasıtası ile el altından yok şu formül yok bu formül diyerek gaz alma ve geçiştirme çalışması yapıyor. eyt olayını akp getirmedi ama çözümsüzlüğe sürükleyen akp oldu. şu anki akp hakkının hakkını hakkıya yük diyerek vermez ama hakkı olmayana bol keseden dağıtır.

Mert demirci
Mert demirci - 3 hafta Önce

Almanya'yı örnek veriyorda sayın vekil
Almanyada da böyle bir geçmişe dönük yasa ihlali yok
Hani hukuk ülkesiydi türkiye? O nu nereye koyacağız? Adama bunu sormazlar mi sayın vekil?