banner445

AKP’li adaydan şehide büyük ayıp!

Yerel seçim kampanyalarında "sınır" tanınmıyor. AKP Giresun Belediye Başkan adayı Aytekin Şenlikoğlu, şehidin cenaze fotoğrafının altına "Vizyon 2028" sloganını ve adını yazdırıp kampanyasında kullandı

AKP’li adaydan şehide büyük ayıp!

Camiler, okullar, devlet binalarında seçim propagandası tam gaz devam ederken, şimdi de şehitler üzerinden kampanya başladı. AKP Giresun Belediye Başkan adayı Aytekin Şenlikoğlu'nun seçim propagandası, şehit cenazesi ve İstiklal Marşı üzerinden yapıldı. Geçtiğimiz günlerde Şırnak'ta şehit düşen Jandarma Astsubay Çavuş Burçin Damcı'nın, asker omuzundaki cenaze fotoğrafının altına, “Vizyon 2028” sloganı eşliğinde AKP adayının ismi yazıldı. Skandal tepki çekince, geri adım atıldı ve fotoğraf sosyal medya hesabından kaldırıldı. Şenlikoğlu, “Arkadaşlar teknik bir hata yapmışlar, fark edince düzelttik. Şehitler hepimizin ve şehit cenazeleri üzerinde propaganda yapılamaz” dedi.

MİLLİ MARŞI DA ALET ETTİ

Şenlikoğlu, İstiklal Marşı'nı da propagandasına alet etti. İstiklal Marşı'nın kabulünün yıl dönümünde, Türk Bayrağı ve kanlar içinde temsili asker fotoğrafı eşliğinde çekilmiş kareye de Şenlikoğlu'nun adı ve “Vizyon 2028” sloganı yazıldı. Şehit cenazeli propaganda karesi için “Arkadaşların teknik hatası” diyen Şenlikoğlu, İstiklal Marşlı propaganda görüntüsünü ise bizzat sosyal medya hesabında paylaştı.

Kaynak: Sözcü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner84