AKP’li başkan görevden alınacak

Ceylanpınar Belediye Başkanı Abdullah Aksak'ın, YSK tarafından yarın görevden alınacağı öne sürüldü. İddiaya göre, 18 yaşından önce aldığı hapis cezası Aksak'ın görevden alınmasına neden olacak

AKP’li başkan görevden alınacak

CiddiGazete

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, AKP’li Ceylanpınar Belediye Başkanı Abdullah Aksak’ın yarın Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından görevden alınacağını öne sürdü. Sarıkaya’nın iddiasına göre, Aksak 18 yaş altındayken ruhsatsız silah bulundurmaktan dolayı 1 yıldan fazla hapis cezasına çarptırıldı. O dönemde davaya çocuk mahkemesinin baktığını, dolayısıyla dosyada gizlilik kararı olduğunu belirten Sarıkaya, dosyaya Ceylanpınar eski Belediye Başkanı olan ama AKP’den aday gösterilmeyince 31 Mart’ta Demokrat Parti’den aday olan Menderes Atilla’nın ulaştığını yazdı.

Sarıkaya’nın AKP’li kaynaklarına dayandırdığı bilgiye göre, Atilla dosyayı YSK’ya iletti ve YSK da yarın toplanarak Aksak’ın görevden düşürülmesi yönünde karar verecek. Belediye Yasası’nın 44 ve 45. maddelerine göre yeni belediye başkanını belediye meclisi seçecek.

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2019, 18:08
YORUM EKLE