AKP’li başkandan skandal ‘Nutuk’ paylaşımı

AKP Ordu Ulubey İlçe Başkanı Süleyman Özdemir, "Nutuk okuyanlar barda kafa çekerken, Kur’an okuyanlar göklerde SİHA uçuruyor” dedi. Özdemir, tepki çeken paylaşımı silmek zorunda kaldı

AKP’li başkandan skandal ‘Nutuk’ paylaşımı

CiddiGazete- AKP Ordu Ulubey İlçe Başkanı Süleyman Özdemir, sosyal medya hesabından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı, Baykar tarafından geliştirilen ve Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine giren, “Bayraktar AKINCI Taarruzi İnsansız Hava Aracının (TİHA) Teslimat ve Kurs Bitirme Töreni”ne ait fotoğrafı paylaşarak, “Nutuk okuyanlar barda kafa çekerken, Kur’an okuyanlar göklerde SİHA uçuruyor...” diye yazdı.

Süleyman Özdemir’in paylaşımını eleştiren CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, “Nutuk ile kurulan Türkiye Cumhuriyeti kuruluşunun üçüncü yılında, 1926’da uçak fabrikası kurdu. 95 yıl geçmiş, bugün 20 yıldır iktidarda olan güruh ise memleket cayır cayır yanarken bir galon su dökecek uçak bulamadı. Şimdi bu zihniyetin bir ilçe başkanı Nutuk ile Kur’an’ı yarıştırıyor ya, hem Türk milletine hakaret ediyor, hem Müslümanları incitiyor. Millet ıslah etmeden önce Allah ıslah etsin” ifadelerini kullandı.

Süleyman Özdemir, gelen tepkiler üzerine paylaşımını bir süre sonra silmek zorunda kaldı.

KAYNAK: Sözcü

YORUM EKLE