AKP’li belediyede sürgüne 'engel' yok!

Afyonkarahisar Belediyesi'nin santralinde çalışan, yüzde 52 oranında bedensel engelli kadın ile işitme ve konuşma engelli iki personel bahçe sulama işinde görevlendirildi

AKP’li belediyede sürgüne 'engel' yok!

CiddiGazete- Afyonkarahisar'da Belediye Kültür Müdürü Emine Emel Sarlık'ın “ot yolmakla” görevlendirilmesinin ardından, personele yönelik tartışmalı yeni yer değiştirmeler ortaya çıktı.

KOLUNU KULLANAMIYOR

Vücudunda yüzde 52 oranında engel bulunan ve Türkiye Sakatlar Derneği Afyon Şube Başkanı olan Nazife Kozan Göl, belediyenin telefon santralinde çalışırken, Park Bahçeler Müdürlüğü'ne tayin edilip bahçe temizliği ve bitkileri sulamakla görevlendirildi. İşitme ve konuşma engelli Selami Yıldırım ile işitme engelli Abdullah Yılmaz da belediyede çaycılık yaparken, bahçe sulamakla görevlendirildi. Belediye Beyaz Masa'da halkla ilişkiler sekreterliği yapan Hülya Ayçiçek ise Park Bahçeler Müdürlüğü'ne tayin edildi.

MOBBİNG UYGULANIYOR

AKP'li Afyonkarahisar Belediyesi'nde personele mobbing uygulandığını savunan CHP Milletvekili Burcu Köksal, konuyla ilgili olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından cevaplandırılması istemiyle TBMM'ye soru önergesi verdi.

Kaynak: Sözcü

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2020, 11:12
YORUM EKLE